Академик не премина през Балкан, чака чудо за 4-ото място

Балкан победи Академик Пловдив  с 85:75 в „Арена Ботевград“ в мач от 26 кръг в мъжкия ни елит. Зелените имат в актива си и 7 загуби, като заемат трето място в класирането, докато пловдивчани са четвърти с баланс от 11-13.

През първото полувреме двата състава си размениха по една част, като първата бе за Балкан след 25:14, докато във втората гостите имаха превес и я взеха с 23:15. След като имаха аванс от 3 точки на голямата почивка, ботевградчани дръпнаха с двуцифрен такъв – от 14 точки чрез Божидар Аврамов, Димитър Димитров и Николай Грозев. До края пловдивчани опитаха да се доближат чрез Николай Николов и Обрад Томич, но силите не им достигнаха.

Божидар Аврамов бе най-резултатен за победителите с 16 точки, с 15 е Дарко Балабан. Димитър Димитров се отчете с 14 точки и 8 борби, Николай Грозев отбеляза 13 точки, с 10 е Сияни Чеймбърс.

За Академик Обрад Томич вкара 21 точки, с 20 и 8 борби е Николай Николов. Васил Бачев добави 16.

Балкан - Академик Пловдив 85:75 (25:14, 15:23, 26:18, 19:20)

БАЛКАН: 3. Крис Минков 5, 34. Димитър Димитров 14, 1. Сияни Чеймбърс 10, 10. Божидар Аврамов 16, 22. Дарко Балабан 15 (23. Станимир Маринов 4, 33  Николай Грозев 13, 4. Давонтей Джордан 8, 12. Тахуан Ейджи, 41. Денислав Вутев, 8. Здравко Христов, 7. Илиян Пищиков не е играл

АКАДЕМИК ПЛОВДИВ: 8. Николай Николов 20, 14. Обрад Томич 21, 10. Васил Бачев 16, 40. Тони Гуджино 9, 5. Николай Титков 6 (25. Томислав Минков 3, 4. Мартин Сотиров, 6. Адриян Секулов, 23. Марио Боянов не е играл, 33. Кръстомир Михов не е играл, 45. Александер Гюнтер не е играл)

Съдии: Николай Цинцарски, Калоян Костов, Татяна Вълчева; Комисар: Чавдар Зехиров