Академик Бултекс клекна пред Берое след почивката

Академик Бултекс 99 загуби гостуването си на Берое с 91:77 (26:21, 18:23, 26:17, 21:15).

Това бе 13 успех за Бероеот началото на шампионата, а тимът има и 4 загуби на третото място във временното класиране. Пловдивският Академикпък вече е с актив 8 победи и 10 поражения на петата позиция.

Берое превъзхождаше съперника си при стрелбата (53%-43%)и в борбата под коша (38-32), а направи и повече асистенции (21-15). В следващия кръг на 23-и март тимът от Стара Загора приема Рилски спортист, а Академик Бултекс  почива.

Воденият от треньора Любомир Минчев отбор продължи добрите си игри срещу този съперник в Националната баскетболна лига.

Студентите, кооито бяха без контузения гард Адриан Секулов, бяха равностойни до полувремето, когато двата отбора се оттеглиха при резултат 44:44.

Третата част бе изцяло в полза на Берое. Серия от 9:0 даде аванс на домакините от 59:48 точки в средата на тази четвърт и преди последните 10 минути старозагорци водеха със 70:61. В последната четвърт Берое поддържаше разлика над 10 точки, като авансът достигна до 16.

За Академик Бултекс 99 Питър Олисемека завърши със 17 точки и 12 борби, а Трой Франклин - с 5 асистенции.

За Берое Когинс вкара 28 точки, Дженингс има 13 борби, а Милър - 8 асистенции.