Академик Бултекс 99 тръгна тежко, но отвя Черноморец

Академик Бултекс 99 се справи с Черноморец с 95:68 в среща от 3-ия кръг на Националната баскетболна лига. Пловдивчани започнаха колебливо в първите 10 минути, когато изоставаха с 18:20, но доминираха в следващите три части. Успехът е втори за Академик, който отново се върна на победния път след грешната стъпка срещу Спартак Плевен в миналия кръг. Съставът от Пловдив гостува на Академик София в Правец на 26-и октомври в следващия си мач. Черноморец пък допусна трета поредна загуба от началото на сезона.

Бургазлии започнаха уверено със серия от 13:0, но домакините успяха да стопят само до 2 точки пасива си в края на първата четвърт. Академик Бултекс 99 обърна до 45:37 на почивката, макар че в игра не се появи Обрад Томич. Черноморрец пък беше без Миленко Велкович и отново не разчиташе на Джордан Бътлър. Гостите така и не успяха да се противопоставят на съперника си през второто полувреме, правеха повече грешки и отстъпиха в третия период с 10:23 точки. Академик дръпна с 68:47 преди последната част, а най-голямата разлика достигна 31 точки.

Пловдивчани овладяха повече борби (46:34), направиха повече асистенции (25:18) и записаха повече откраднати топки (14:7), а и двата отбора не бяха убедителни в стрелбата от дистанция.

НБЛ, 3 кръг Академик Бултекс 99 - Черноморец 95:68

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99: Секулов, Шакир Смит 16, Лонг 22, Кнежевич 14, Бачев 7 (Тенчев 12, Пери 18, Сотиров 3, М Боянов 3, Ставрев, Кикрилис)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Р Георгиев 3, Милчев 15, Кендеров 17, Кинг 5, Рейнолдс 13 (А Димитров 7, Русинов 3, Т Джоунс 5, Н Георгиев, Чоков)