Академик Бултекс 99 непобеден в Балканската лига

Академик Бултекс 99 продължава да е без загуба от началото на сезона в Балканската лига. Българският тим записа седми пореден успех в надпреварата, след като се наложи пред собствена публика над черногорския Ибър Рожае с 89:66. Домакините поведоха още в началните минути и до края не изпуснаха аванса си.

Те отбелязаха 11 тройки срещу 5 за съперника си и като цяло имаха по-добър процент стрелба (43% срещу 32%). Отборът от Пловдив направи по-малко грешки (7 срещу 14), като имаше сериозно предимство и при асистенциите (24 срещу 9).

След седмица Академик Бултекс 99 гостува на Влазния, докато Ибър Рожае приема Пея.

Двубоят започна сравнително равностойно, но стрелбата и на двата тима не вървеше. Баскетболистите на Асен Николов успяха да поведат със 17:11 след силни изяви на Седрик Боуен, но в края на първата четвърт гостите свалиха разликата само на 2 точки.

След размяна на кошове на старта на втория период, Академик Бултекс 99 направи серия от 8:0 и за първи път поведе с двуцифрена разлика при 27:17. В следващите минути домакините поддържаха аванс от няколко точки, а на почивката бяха напред с 41:33.

След паузата българският тим изцяло пое контрола в мача и продължи да увеличава преднината си, като преди заключителната четвърт вече водеше с 63:46. Още в началото на последната част разликата надхвърли границата от 20 точки, като до края пловдивският тим нямаше проблем да спечели убедително.

Много силен мач за победителите изигра Седрик Боуен, който завърши с 25 точки и 10 борби (6 в нападение). Василие Кнежевич отбеляза 16 точки, 13 вкара Шакир Смит, а с 10 е Васил Бачев.

За Ибър Рожае най-резултатен с 20 точки бе Неманя Симович, с 14 се отчете Елдин Хуремович, а 10 точки и 11 борби има Марко Люич./bgbasket.com