Побългарихме ли и доброволчеството

Напоследък е много актуално да се говори за доброволчеството. Покрай кризата с коронавируса се видя колко зле оборудвани са българските болници. Кризата обаче ни сплоти и всички се втурнаха да помагат на лекарите и медицинските работници. Намериха се и дарители за закупуване на липсващото оборудване. На тях обаче не всички погледнаха с добро око, като най-често срещаният коментар бе "купуват си индулгенции". 

В тези географски ширини сме царе в две неща - мрънкането и критиката. И винаги имаме едно наум, ако някой тръгне да прави добро.  

Сега сме напът освен дарителството да побългарим и доброволчеството. Показателен е случаят с отстраняването на ръководителя на Доброволно формирование „Пловдив 112“ Георги Влайков. За този акт може да има две възможни причини - Влайков да е намерил начин да се облагодетелства от тази човеколюбива дейност или някой да го е наклеветил. И в двата случая доброволчеството е окепазено.  

За да измият петното, хвърлено върху формированието "Пловдив 112", от Общината трябва спешно да разкрият причините за отстраняването на Влайков. И да дадат възможност на бившия вече "командир" да изчисти името си. В противен случай у хората ще остане съмнението, че в Пловдив и доброволчеството се е превърнало в мръсна професия като политиката. 

 

Оцени новината

Оцени новината
0/5 от 0 оценки
0/5 от 0 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Защо се провали първият мандат за съставяне на правителство?