Куртово Конаре Фест 2023: От музиката на "Таралеща" и "Ревю" през диско-супа до Царица на лютеницата
- 17:15, 27.08.2023
- 17:12, 28.08.2023
- 1717
- 0
Невероятно шарено и ароматно юбилейно издание на Куртово Конаре Фест предстои след две седмици. 15-ото поред издание ще се проведе на 8, 9 и 10 септември и отново ще представи много на брой инициативи и концерти.
Програмата стартира още сутринта на 8 септември с изложениe-базар на производители, което включва подреждане на щандове с плодове, зеленчуци, традиционни храни и художествени изделия. Изложението ще се състои през всичките три фестивални дни. В 14 часа в читалището ще бъдат посрещнати гости от Слоу Фууд – България, студенти от гастрономически университет в Киото, творци и организации. Между 15 и 16 часа за гостите на фестивала е предвидена разходка в парк "Кричим". В 16.00 часа в парка на двореца ще започне и първия концерт - на Flawless Trio - Адриана Пеева (цигулка), Марина Хинова (виолончело), Бистра Копринкова (виола).
В 17 часа ще се състои прожекция на филма „Воев” – за Димитър Воев. Присъстващите ще имат възможност и за среща с екипа. В рамките на три часа, от 17 до 20 часа, паралелно ще се провеждат и арт-работилници. На площада ще се демонстрира кошничарство и работа с царевична шума. В 19 часа пък ще стартира пленер и представяне на фотоизложби на Ахмет Четин и на Роберто Бени.
Програмата първия ден ще завърши с мощен концерт с участието на групите "Таралеща", "Ревю", "СърМата Хари и бенд" и "Caliberty".
В съботния ден гостите ще се насладят на приготвяне на доматена супа от 11 часа. В същото време ще започне и лекция за фотографи с Ахмет Четин. В 13.30 часа жури ще дегустира домашно произведени лютеници за класиране в конкурса "Царица на лютеницата". От 14 до 18 часа в шатри на площада отново ще се провеждат арт-работилници.
От 13 до 16 часа пък Фолклорен блок с участието на самодейци от читалища от страната ще забавляват публиката. Между 16 и 17 часа ще има приветствия на гости на фестивала, както и награждаване на „Царицата на лютеницата” и победителите в другите конкурси - за най-атрактивен щанд и за пазител на традициите. От 17 до 20 часа отново ще се вихрят фолклорни ритми, а втората фестивална вечер ще приключи с концерт на Етно-група „Винша –Черешка” и прупа „Северозападняците”.
Последният ден ще започне с изложение-базар, ще предложи отново арт-работилници и различни детски занимания. Между 11 и 12 часа ще има детско представление, а от 12 часа посетителите ще могат да участват в приготвянето на диско-супа и да танцуват. В 13 часа ще се проведат заключителни срещи-пленери, а в 14 часа ще се състои и закриването на Куртово Конаре Фест.
Водещи новини
Коментари
Отговор на коментара написан от Премахни
Този сайт е защитен от reCAPTCHA и Google Политика за поверителност и Условия за ползване са приложени.