71

Конкурс за най-добър рецитатор на стихотворение, посветено на Левски, обяви смолянската библиотека

Регионалната библиотека "Николай Вранчев“ – Смолян обяви конкурс за Градски ученически конкурс за най-добър рецитатор "Васил Левски - 152 години безсмъртие“.

Право на участие в конкурса имат всички ученици от I до VII клас от учебни заведения в град Смолян. Участниците ще се групират в три възрастови групи: ученици от I и II клас, ученици от III и IV клас и ученици от V, VI, VII клас.

Рецитаторите имат право да представят по свой избор едно произведение от българската поезия. Произведенията трябва да бъдат посветени на Васил Левски.

Участниците в конкурса ще бъдат оценявани за добра дикция, тематична обвързаност и въздействие и артистичност. Те трябва да изпратят заявление за участие, подписано от името на родител/настойник, което съдържа и деклариране на съгласие за обработка на лични данни и фотозаснемане. Срокът за подаване на заявленията е до 17:00 ч. на 14 февруари 2025 г. Те трябва да са сканирани и изпратени на e-mail: [email protected] или донесени на място в Детски отдел на библиотеката.

Телефон за информация: 0301/62524, Детски отдел.

Участниците ще бъдат оценявани от компетентно жури в тричленен състав, съобщиха от библиотеката.

Класирането и награждаването на победителите ще се състои на 19 февруари 2024 г. от 14:30 часа в Регионалната библиотека. Участниците ще бъдат класирани съответно на I, II, III място във всяка от възрастовите групи.

Оцени новината

Оцени новината
0/5 от 0 оценки
0/5 от 0 оценки

Анкета

Как оценявате новото редовно правителство "Желязков"?