"Слънчев буквар" гостува в Пазарджик в събота

           „Слънчев буквар” ще бъде представен по повод Деня на народните будители, в Младежкия дом в Пазарджик. Събитието ще бъде в събота, 2 ноември, от 10,00 часа.

            Автори на книгата са Йордан Йорданов и Ани Василева – общественици и деятели в сферата на културата, науката и изкуствата от гр. Варна с дейност в цялата страна. 

            Книгата е посветена на 1 150 г. от Делото на Св. братя Кирил и Методий. В нея се разглежда значението на буквите, думите и Словото в зората на създаването на съвременната българска култура, книжнина и просвета, както и историческия контекст и обхват на събитията. 

            Книгата е научно-изследователска и дава нов поглед, съдържание и смисъл както за специалисти, така и за българи, формиращи своя светоглед, идеал и национално самосъзнание. 

 

***

Книгата дава описание, съдържание и смисъл на буквите и свещени думи от българското слово.

Разкрива Истината за това що е Глаголица и Кирилица.

Българската азбука е свещена и носи силата, чрез която българите са оцелели във време на скърби, робство и възход.

Книгата е изследователска и научна!

С образователна насоченост и предназначена за родолюбивите българи. 

Автори:
Йордан Йорданов и Анета Василева – Царкиня

(Културно-просветен център „НАЧАЛО”)

***

            Книгата „СЛЪНЧЕВ БУКВАР” не е обикновена книга. Тя дава знание за силата и значението на буквите и някои свещени думи в българския език. Разкрива важни исторически факти относно делото на Светите братя Кирил и Методий.

            Посветена е на 1150 г. от Успението на Св. Кирил, а също така и на Народните будители и книжовници в Българската държава. Подходяща е за юноши и възрастни, лесна и приятна за четене.

            Книгата „СЛЪНЧЕВ БУКВАР” е научно-изследователска и основните идеи в нея са свързани с осветяване умовете на българите във връзка с техния език, писменост и просвета, за постигане на по-добър и организиран живот. 

            „СЛЪНЧЕВ БУКВАР” е помагало за укрепване на здравето и умствените способности, а също и за поставяне на ясни категории и положителни възгледи по отношение на човешкото съществуване. 

            Всеки народ има свой собствен език и писменост, които съответстват на неговото развитие, за да бъде той съпричастен на цялостната еволюция.

            Науката и възпитанието във всяка страна започват от ограмотяването и запознаването със съответните буквени символи и знаци.

            Колкото един народ е по-грамотен, толкова той е по-богат материално, а също – здрав и с приповдигнат дух и характер. 

            За да се променят битът и съзнанието на един народ, е необходимо той да има ясни категории относно разпознаване на ценностите, които носят богатството не само като форми, но и като ценности на Душата. 

            За да се променят сегашните условия на невежество, болести, недоволство и други отрицателни влияния, е необходимо във нашата родина да се посеят семената на добрите Начала. Тези семена дават добри плодове, които укрепват човешката Душа, Дух и тяло. 

            Науката и възпитанието се оказват безсилни пред икономическите сривове и колебания. Методите по отношение на образованието и възпитанието, също се оказват слаби за формиране на достатъчно устойчиви и творчески личности, които да изградят щастливо бъдеще и живот в съвременния свят. 

            Това е така не поради некомпетентност на кадрите, а поради бързите темпове на развитие на техническите нововъведения, които заместват човешкия труд и той от своя страна влиза в противоречие с изкуствения интелект. 

            Основата, върху която трябва да стъпи всеки индивид, е неговата Божествена природа и осъзнатост, че всеки човек е клетка от общия организъм. Този организъм, това общо тяло ще работи правилно, ще функционира хармонично, ако е управлявано по най-правилния начин. Това значи, умният, разумният подход да вземе привес в направлението на целокупния живот. Ако ли невежото, изостаналото поведе общия организъм, той ще загине, обречен е на провал, дори на смърт. Означава, че Разумът трябва да бъде ръководещ. 

            За пример: имаме един разумен, високо хуманен човек и един неразумно живеещ, който прекарва дните си в лентяйство, ядене и пиене.

            Порокът се ражда в лентяйството, а ценните качества се придобиват чрез разумен живот, който е резултат от основни правилни категории и модели на поведение.

Оцени новината

Оцени новината
0/5 от 0 оценки
0/5 от 0 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Защо се провали първият мандат за съставяне на правителство?