Следвайте ни

Ясни са номинираните за Спортист №1 на Пазарджик! 

Комисия от шампиони определя победителя

viber icon

Станаха ясни номинираните състезатели за церемонията „Спортист №1 на Пазарджик“ за 2020 година. Номинациите бяха по предложение на спортните клубове въз основа на постиженията на състезателите през изминалата година. Общо номинираните са 22-ма спортисти в 12 вида спорт. 

На тазгодишната церемония „Спортист на Пазарджик“ освен „Спортист №1“ ще бъдат определени още „Треньор №1“, като ще бъде спазена традицията той да бъде този специалист, чийто състезател спечели приза за „Спортист №1 на годината“. Ще бъде награден и „Отбор на годината“, както и „Спортист №1 на публиката“. Номинациите за този приз ще бъдат обявени допълнително, а онлайн гласуването ще бъде достъпно за всички желаещи да дадат своя вот. 

Специална комисия от легендарни шампиони от Пазарджик и региона ще имат нелеката задача да гласуват в анкетата „Спортист на Пазарджик за 2020 година“. 

Ето кои ще гласуват:

-         Борислав Гидиков (Олимпийски шампион Сеул 1988, вдигане на тежести)

-         Георги Мърков (Олимпийски шампион Мюнхен 1972, борба кл. стил)

-         Гинка Гюрова (Олимпийски сребърен медалист Монреал 1976/Москва 1980, гребане – четворка скул)

-         Серафим Тодоров (Олимпийски сребърен медалист Атланта 1996, бокс)

-         Георги Георгиев (Олимпийски бронзов медалист Атина 2004, джудо)

-         Ренета Камберова (Олимпийски бронзов медалист Рио де Жанейро 2016, художествена гимнастика)

Традиционно като част от „Спортист на Пазарджик“ ще бъдат наградени млади състезатели за високи спортни постижения, както и деца с увреждания. Церемонията ще се проведе на 17 февруари (сряда) от 19:00 часа.

Номинираните спортисти:

-         Александър Рибников – кикбокс (СК Спартак Пазарджик 2014)

-         Гергана Павлова – бадминтон (СК Бадминтон – скуош клуб)

-         Георги Ризов – бадминтон (Бадминтон клуб Георги Бенковски)

-         Мариян Палев – джудо (СКС Кодокан)

-         Мамер Мехмедов – бокс (Марица Пазарджик)

-         Асен Аргиров – бокс (Марица Пазарджик)

-         Асан Мехмедов – бокс (Марица Пазарджик)

-         Константин Костов – бокс (СК Тракиец)

-         Савина Дудова – карате киокушин (СК Торнадо)

-         Михаела Стефанова – фехтовка (СК Пентатлон)

-         Ралица Митева – модерен петобой (СК Мустанг)

-         Виктория Стойнова – модерен петобой (СК Шампион 2)

-         Емил Грозданов – модерен петобой (СК Шампион 2)

-         Димана Стефанова – модерен петобой (СК Хебър)

-         Борислав Палашев – триатлон (СК Палашев)

-         Никол Колишева – триатлон (СК Палашев)

-         Виктория Александрова/Иво Тодоров – спортни танци (СК Импулс)

-         Дара Стоянова – художествена гимнастика (СК Диляна Прима)

-         Сами Жихад Далли – шотокан карате до (СК Тонус - Спорт)

-         Радост Гогова - шотокан карате до (СК Тонус - Спорт)

-         Васил Попов – колоездене (СКС Печенеги)

-         Атанас Лазаров - колоездене (СКС Печенеги)

 

 

Още от категорията

Виж всички

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай