102

"Пентатлон" направи фурор на Държавното

С четири шампионски титли, пет сребърни и пет бронзови медала се завърнаха младите фехтовачи на СК "Пентатлон"(Пазарджик) от проведеното в Приморско Държавно първенство по фехтовка - финали(индивидуално и отборно) за момчета и момичета до 11, 13 и 15 г., кадети и кадетки, младежи и девойки.

"Михаела Стефанова бе блестяща със завоюваните две държавни титли, вдигайки  купата на шампиона. Тя стори това и при кадетките, и при девойките. Радостина Куртакова е със златен медал и купа на победителя при
момичетата до 11 г. Отборна шампионска титла взеха  кадетките ни, които бяха в състав - Михаела Стефанова, Кристина Денина, Цветелина Тодорова и Елена Денина", съобщи треньорът на пазарджиклии Димитър Донов.

Вицешампионски титли и сребърни медали от Държавното в Приморско спечелиха Никол Петрова в категорията до 11 г., Елена Денина до 13 г., Теодор Петров до 15г., а отборно сребърните медали завоюваха момичетата до 13 г. - Елена  Денина, Ива Кантарджиева, Радостина Куртакова и девойките ни в състав - Петя Петкова, Кристина Денина,    Михаела Стефанова и Цв. Тодорова. Бронзови медали в своите възрасти спечелиха Виктория Кузева и Симеон Серев до 11 г., Ива Кантарджиева и Габриел Петров до 13 г., а в отборното пазарджиклии са трети при момчетата до 13 г. Те бяха в състав - Борис Серев, Габриел Петрова, Никола Георгиев.