Оборище взе дербито с Хебър II и записа 10-та поредна победа

Оборище(Панагюрище) спечели с 2:0 като гост регионалното дерби с дубъла на Хебър. Мачът на стадион "Чепинец" във Велинград бе от 3-тия кръг на Трета ЮФЛ.  Панагюрци дръпнаха с 0:1 още в 4-ата минута след точен удар от десетина метра на Георги Нетов. Нападателят оползотвори прецизно центриране на Георги Кременлиев. Пак той се отчете с нова асистенция в 40-ата минута, когато намери с хубаво подаване Васил Тачев. Петричанинът прояви характерния си усет към гола и се разписа за 0:2. В края на първата част Георги Нетов удари и греда за Оборище.

През втората част Оборище успя да запази комфортния си аванс от 2 гола и записа общо 10-та поредна победа. Успехът бе четвърти за "войводите" от началото на сезона, като по този начин те продължиха и победната си серия в 6 поредни мача в отминалото първенство. Хебърци имаха своите възможности поне за отбелязване на почетен гол, но пропуските в нападение лишиха младата селекция на Спас Гигов от попадение. Със събраните 12 точки от 4 кръга Оборище оглавява временното подреждане в Югозападната Трета лига, докато дубълът на Хебър остава на 14-та позиция с 5 точки в актива си.