102

Спартак(Вн) спчели с 1:0 дербито срещу Хебър

Спартак(Вн) победи с 1:0 Хебър в дерби мача от 11-тия кръг на Втора ПФЛ, който завърши преди малко във Варна. Единственото попадение в срещата падна в 41-та минута, когато Радослав Терзиев си отбеляза автогол, в опита си да пресече успореден пас в малкия пеналт на Хебър. Загубата във Варна прекъсна серията на Хебър от 5 поредни победи за първенство на Втора лига. В същото време "соколите" запазиха стопроцентов точков актив на домашен терен.

Въпреки неуспеха на стадион "Спартак" хебърци остават на лидерската позиция в класирането на Втора лига. Поне временно пък Спартак измести Етър от втората позиция в подреждането.

Двата отбора започнаха мача на високи обороти и без разузнаване. Хебърци изглеждаха с една идея по-агресивния отбор и заложиха на директни атаки, с които търсеха високия Ивайло Михайлов.

От своя страна домакините опитваха да преодолеят защитата пред Петър Дебърлиев с атаки по фланговете. Въпреки доброто темпо на игра, в първите десет минути на мача липсваха головите възможности.

В 11-ата минута Виктор Митев центрира остро в наказателното поле, но Иван Колев не успя да нанесе точен изстрел към вратата и защитата на Хебър се справи с опасността.

Постепенно Спартак се задържа по-продължително в половината на пазарджиклии, но все така липсваха чистите голови положения.

В 26-та минута треньорът на пазарджиклии Николай Митов трябваше да направи принудителна смяна, след като Георги Търтор получи контузия и на негово място се появи Мартин Вълчинов.

В 21-ата минута Радослав Терзиев можеше да си отбележи  автогол, след като при опита си да избие опасно центриране на Иван Колев прати топката на метър над напречната греда.

Четири минути по-късно Хебър разигра заучено положение от фаул, след което защитата на домакините се справи с опасността, но топката попадна в Радослав Терзиев, който от удобна позиция я прати покрай десния страничен стълб.

В тези минути Хебър затегна обръча около вратата на Спартак.

В 33-ата минута домакините организираха скоростна контраатака, която даде отлична възможност Мехмед Сабри да остане сам срещу Петър Дебърлиев, но нападателят не успя да овладее добре извеждащия пас на Иван Колев и стражът на хебърци го изпревари.

Четири минути преди края на първото полувреме Спартак  откри резултата. Цветан Илиев проби отлично в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията, където Радослав Терзиев опита да изчисти топката, но прехвърли Петър Дебърлиев и прати кълбото в собствената си мрежа.

В добавеното време на първата част домакините създадоха нова отлична атака, след като Архан Исуф проби отдясно, след което навлезе навътре и отправи изстрел от границата на наказателното поле, но топката срещна десния страничен стълб и излезе в аут.

На почивката треньорът на Хебър Николай Митов направи една промяна, включвайки в игра Тодор Чаворски на мястото на Ивайло Михайлов.

Хебърци започнаха по-активно втората част, но не успяха да застрашат вратата на Станислав Нисторов. В 53-ата минута върната топка към Петър Дебърлиев за малко не доведе до втори автогол, но вратарят въпреки че не успя да отиграе добре, все пак я изрита в ъглов удар.

В 58-ата минута Янчо Андреев бе изведен в наказателното поле, но изстрелът му премина покрай левия страничен стълб.

В 62-ата минута се откри добро положение за Хебър. Емануил Манев напредна и от удобна позиция стреля от границата на наказателното поле, но Станислав Нисторов се хвърли вляво и улови.

В 68-та минута Тодор Чаворски бе на косъм от това да засече топката в мрежата на Спартак след прострелно ниско центриране отдясно.

Двата тима продължиха да редуват атаките към една от двете врати, но в този период от срещата липсваха чистите голови положения.

В даденото от съдията четири минути продължение Хебър имаше претенции за дузпа. Тодор Чаворски стреля, а топката се отклони най-напред в крак на защитник в синьо и после в ръката му, но реферът остана безмълвен и секунди по-късно даде край на мача.

Стартов състав на Хебър: Петър Дебърлиев, Александър Бастунов, Радослав Терзиев, Георги Търтов(26-Мартин Вълчинов), Цветелин Тонев(к), Жак Пехливанов(70-Ивайло Тодоров), Георги Каракашев, Евгени Игнатов, Емануил Манев, Октай Хамдиев, Ивайло Михайлов(46-Тодор Чаворски)