Митов: Имаше напрежение и пренавиване от мисълта да бием

Старши-треньорът на Хебър Николай Митов отдаде на напрежение и пренавиване пропуските на неговите футболисти пред гола в мача с Локомотив(София), завършил 1:1.

"Допуснахме лек гол в началото, но още до почивката имахме поне 3-4 добри положения да изравним поне. Момчетата хвърлиха много труд и енергия заслужаваха да вземат точка. Даже накрая в 95-та минута, имаше обещаваща контраатака, при която ако се беше изиграла добре ситуацията в нападение можеше дори 3-те точки да вземем. За мен при нас имаше напрежение, което аз не исках да виждам и цяла седмица им говорех за това. Ние две заучени положение направихме, защитниците им стоят мирно, не ги вкарваме. В друга ситуация сме на 5 метра от вратата, бием силно в гредата, вместо само да я насочим. Просто бяхме пренавити в желанието си да бият на всяка цена, а и да се покажат в най-добра светлина пред хората по трибуните, които хич не бяха малко", отчете Митов.

"Като цяло тази година този отбор направи много. Важни играчи загубихме заради контузии, но момчетата дадоха всичко от себе си. Мога само да ги поздравя. Отборът месец и половина има през два дни мач. Това не е честно. Трябва да се знаят тези неща. Нищо не пречеше да се пренареди програмата. Аз си гледам отбора, но искам да е равноправно", завърши той.