Хебър с първа загуба за сезона(ОБЗОР)

Хебър отстъпи с 0:1 при визитата си на Ботев(Пд) II и допусна първа загуба от началото на сезона. Единството попадение в срещата отбеляза Иван Василев от дузпа в 33-та минута. Мачът в пловдивския квартал "Коматево" наблюдаваха над 1000 зрители, в т.ч. и фенове от Пазарджик.  Почти през целия двубой Хебър контролираше играта, но този път плати данък за пропуските си пред гола.

През първата част Фортуна покри на два пъти домакините след удари в гредите на играчи от Хебър. Най-напред удар с глава на Томислав Папазов се отби в десния страничен стълб на Християн Славков, а в самия край на полувремето напречната греда помогна отново на домакините при коварен шут на Мартин Вълчинов отдалеч.

Пловдивчани стигнаха до попадение от много спорна дузпа в 32-та минута, отсъдена за нарушение на Ради Терзиев в пеналта на хебърци. При изпълнението на удара от 11-тия метър таранът на пловдивчани Иван Василев не остави шансове на Петър Дебърлиев - 1:0.

През втората част Хебър доминираше тотално в игрови план. На три пъти Живко Петков се размина с отлични положения за отбелязване, Мартин Вълчинов също пропусна възможност да разпечата вратата на Ботев II. Хебърци не успяха и след изпълненията на няколкото си свободни удари около вратата на домакините. Нямах и шанс при далечните удари на Евгени Игнатов, Емануил Манев и Жак Пехливанов. Така 3-те точки от мача останаха при младите играчи на Ботев II.

В сряда Хебър посреща у дома Спортист(Своге) в мач от 6-тия кръг на Втора ПФЛ. Двубоят е от 18 часа на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик.

Ботев II: Християн Славков, Дамитър Балинов(к), Атанас Чернев, Иван Иванов, Мите Цикарски(Величков), Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Пламен Цончев(Даниел Гичев), Кристиян Добрев(Никола Гелин), Емил Колев(Димитър Тонев), Иван Василев(Юсейн Касов)

Хебър: Петър Дебърлиев, Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Мартин Вълчинов, Мартин Михайлов, Олег Димитров(61-Жак Пехливанов), Александър Бастунов(46-Георги Каракашев), Евгени Игнатов(к), Октай Хамдиев, Емануил Манев, Ивайло Михайлов(46-Живко Петков)

Стадион: ФК "Ботев 1912-Пловдив", 1000 зрители

Съдия: Васил Минев