102

Хебър отстъпи с 3:1 на Славия в първата си контрола

Столичният Славия се наложи с 3:1 над Хебър в първата проверка на двата тима от подготовката им преди пролетния полусезон. Срещата се игра при студено и неприятно за футбол време на градския стадион в Пазарджик,  но предложи интересни моменти за премръзналите от студа зрители.

Жуниор Мапуку, Тони Тасев и Александър Иванов бяха точни за "белите", които изиграха контролата с черни фланелки, а за домакините фамозен гол вкара Тодор Чаворски. Двата тима пропуснаха и по една дузпа. Първи минути с екипа на хебърци изиграха новите попълнения Ивайло Найденов и Китан Василев.

Резултатът в проверката бе открит още в първата минута на мача. След центриране от левия фланг Жуниор Мапуку стреля с глава, но ударът му бе неточен, а топката стигна на задната греда до Кристиян Добрев, който подаде отново на централния нападател и той на празна врата вкара за 0:1.

В осмата минута Славия можеше да удвои. Мапуку изведе Добрев по фланга и крилото бе съборен. Съдията отсъди дузпа, но Петър Дебърлиев хвана посоката отрази удара на Тони Тасев.

В 28-ата минуа гостите стигнаха до второ попадение. Томислав Папазов върна слабо към Дебърлиев, Тасев открадна топката и на празна врата удвои за 0:2.

Три минути по-късно Хебър намали резултата след фантастичен гол на Тодор Чаворски. Той оползотвори по чудесен начин центриране на Александър Бастунов, изпращайки топката в далечния ъгъл на Вуцов за 1:2.

На почивката и в двата тима бяха направени куп смени.

В 59-ата минута Хебър можеше да изравни, след като получи право да изпълни дузпа. Октай Хамдиев заложи на силата, но изпрати топката в напречната греда.

Славия оцеля за втори път и малко преди последния съдийски сигнал, когато новото попълнение на Хебър Ивайло Найденов нацели гредата и пропусна да направи 2:2.

В ответната атака столичани стигнаха до трети гол, с което оформиха и крайното 1:3. Негов автор стана Александър Иванов, който е син на легендата на Левски Георги Иванов - Гонзо.

Като цяло срещата премина в коректен тон и при напълно равностойна игра. Непредубедения зрител трудно можеше да прецени кой от двата тима е в Първото ниво на професионалния футбол и кой в по-долното.