102

Хебър остави купата "Млади надежди" в Пазарджик

Футболният тим на Хебър(Пазарджик) спечели 15-то издание на детския турнир за купата "Млади надежди", проведен на стадион "Георги Бенковски". В организираната от Община Пазарджик и ОС на БФС традиционна проява се включиха 8 тима от областта. В спора за купата Хебър разби с разгромното 6:0 Оборище(Панагюрище). Трета позиция в крайното подреждане остана за ДФК Орлета(Пз), който в малкия финал се наложи с минималното 1:0 над опонента си Свобода(Пещера). От 5-о до 8-о място се наредиха съответно Левски(Паталеница), Чепинец(Велинград), Локомотив(Септември) и Марица(Белово). В личното класиране за най-добър вратар бе избран Симеон Георгиев(ДФК Орлета). Най-добър защитник стана Николай Ичев(Хебър), а Веселин Димитров(ДФК Орлета) взе приза за най-добър полузащитник. За най-добър нападател организаторите на турнира определиха Марин Раленков(Оборище). Голмайстор на турнира стана Кубрат Ганев(Хебър). Наградата за най-добър треньор отнесе наставникът на победителите от Хебър Йордан Минев. Всички участници в състезанието получиха по 15 футболни топки и възпоменателни купи, а призьорите в личното класиране бяха стимулирани с плакети и ваучери за спортна екипировка на стойност 100 лв.

В награждаването на отборите и най-добрите в индивидуалното класиране се включиха Ренета Камберова - Председател на Сдружението "Пазарджик спортува", ВрИД шефът на ОС на БФС Йордан Линков, футболни деятели и ветерани.