102

Хебър обърна ЦСКА 1948 и остава лидер във Втора лига ВИДЕО

Футболният тим на Хебър обърна с 4:1 ЦСКА 1948 II в мач от 12-тия кръг на Втора ПФЛ. Гостите откриха резултата в 45-та минута с попадение на Александър Златков. След паузата Хебър направи пълен обрат за по-малко от 6 минути.

В 56-та Живко Петков изравни, а в 63-та минута Тодор Чаворски вкара от дузпа за 2:1. В 69-та Емануил Манев направи 3:1, а в самото продължение на мача пак той оформи крайното 4:1 за пазарджиклии.

Успехът на стадион "Христо Гюлеметов-Бонбона" в Брацигово остави хебърци на лидерската позиция във временното подреждане на Втора лига.

Ето как разви срещата по минути:

Първоначален натиск на домакините от Хебър. Пазарджиклии изпълниха два поредни корнера пред вратата на гостите.

5-та минута: Октай Хамдиев беше близо до гол, но неговият удар с глава от близко разстояние премина над вратата на ЦСКА 1948.

14-та мин.: Невероятен пропуск на Жак Пехливанов. Евгени Игнатов проби отляво и даде успореден на голлинията на ЦСКА 1948 II пас, но ударът на Жак от 3-4 метра излезе в аут.

20-та мин.: Хебър оцеля! Цветомир Цанев получи отлична топка в наказателното поле на домакините и веднага стреля към вратата, но Петър Дебърлиев запази суха мрежата си с чудесна намеса.

22-ра мин.: Нова възможност за Хебър! Емануил Манев подаде хитро по земята към Живко Петков в наказателното поле на противника, но триковото отиграване на Петков се оказа неуспешно в опита му да вкара топката в мрежата на ЦСКА 1948.

27-ма мин.: Цветомир Цанев посрещна със силен удар от ждроб една отбита пред наказателното поле на Хебър топка. Зверската му тупалка летеше застрашително към горния десен ъгъл на вратата преди Петър Дебърлиев да се разтегне максимално и с върха на пръстите си да я отклони в корнер.

37-ма мин.: Никак не лош удар на Жак Пехливанов от 20 метра прелетя в аут на сантиметри от вратата на гостите.

45-та мин.: ЦСКА 1948 повежда с 0:1. Когато всички очакваха края на полувремето Александър Златков бе изведен зад отбраната на Хебър и с техничен удар прехвърли Петър Дебърлиев, откривайки резултата.

КРАЙ НА ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ.

НАЧАЛО НА ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ.

46-та мин.: Тодор Чаворски влиза на мястото на Евгени Игнатов.

47-ма мин.: Греда за Хебър! Емануил Манев се измъкна зад отбраната на ЦСКА 1948, излъга вратаря Тодоров и стреля в опразнената врата, но пред самата голлиния Костадин Илиев изби топката, която се удари в страничния дирек и се върна в игралното поле, където бе изчистена.

Полувремето започва със сериозен натиск на Хебър.

54-та мин.: ГОООООЛ! Живко Петков вдига на крака зрителите по трибуните на стадиона в Брацигово с изравнителен гол. Бургазлията завърши с удар отблизо чудесна атака на домакините.

57-ма мин.: Първа смяна при гостите. Кристиян Върбанов влиза на мястото на Мартин Хайдаров.

63-та мин.: ДУЗПА ЗА ХЕБЪР! МАРТИН ВЪЛЧИНОВ БЕ ПОДКОСЕН В ПЕНАЛТА НА ГОСТИТЕ И СЪДИЯТА ВЕДНАГА ПОКАЗА БЯЛАТА ТОЧКА!

ГООООЛ! ТОДОР ЧАВОРСКИ Е ТОЧЕН ЗА 2:1!

ГОООООЛ! Емануил Манев бележи за 3:1 в 66-та мин. Гостите са в нокдаун!

76-та мин.: Хебър има сериозни претенции за дузпа срещу Октай Хамдиев. Треньорския щаб на домакините е на крака. Николай Митов е декориран с жълт картон от гл. съдия.

78-ма мин.: Удар на Емануил Манев от границата на пеналта излиза в аут. След третия гол на Хебър темпото на игра спадна и в последните минути срещата определено ще се доиграва.

81-ва мин. Нов шанс за Хебър! Иво Михайлов стреля от воле към вратата на ЦСКА 1948, но ударът му премина на метър от левия страничен стълб.

90+3-ТА мин. ГОООООЛ! Емануил Манев увенча отличната си игра в мача с нов гол - 4:1!

КРАЙ НА МАЧА! ХЕБЪР ПОБЕДИ С 4:1 И ЗАПИСА 9-ТИ УСПЕХ ЗА СЕЗОНА!

Хебър: Петър Дебърлиев, Цветелин Тонев(к), Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Мартин Вълчинов, Жак Пехливанов(77-Георги Каракашев), Олег Димитров(66-Ангел Бастунов), Евгени Игнатов(46-Тодор Чаворски), Емануил Манев, Октай Хамдиев(85-Стойчо Папазов), Живко Петков(77-Ивайло Михайлов)