Хебър не успя срещу Янтра, съдии отмениха чист гол на Петков

Пазарджиклии отстъпиха на габровци с 1:0

Хебър загуби с 1:0 гостуването си на Янтра(Габрово) и остава без победа в града на хумора и шегата вече 33 години.

В досегашните 6 мача на стадион "Хр. Ботев" балансът на хебърци бе 4 загуби и 2 ремита.

Победния гол за 14-те в класирането на Втора ПФЛ вкара Петър Казаков, който бе точен от дузпа в 63-та минута.

В този мач пазарджилии опитаха всичко, но Фортуна и столичната съдийска бригада, начело с Ивайло Ненков ги лишиха от поне точка.

В края на първата част шансът покри домакините, след като удар на Живко Петков срещна гредата. На сметката на гостите са и още няколко пропуснати ситуации пред домакинската врата.

При 1:0 за Янтра пък страничния рефер вдигна несъществуваща засада и напълно редовен гол на Живко Петков бе отменен по скандален начин.

С победата си над Хебър домакините се отдалечиха на цели 8 точки от зоната на изпадане, където остана Нефтохимик(Бургас).

Габровци не познаваха вкуса на успеха от 5-ти декември, когато в мач от 16-тия кръг се наложиха с 2:1 у дома над Добруджа(Добрич).

За Хебър пък това бе втора загуба през пролетта.