32

Фрезколиада събра близо 100 състезатели на турнир по бадминтон

Силен турнир по бадминтон за юноши и девойки до 13 и до 15 години се проведе в Пазарджик като част от най-мащабното спортно събитие – Фрезколиада. Надпреварата бе в новата спортна зала „Иван Симеонов“ и събра близо 100 състезатели от 8 клуба в страната. В ролята на домакин влезе Бадминтон-скуош клуб Пазарджик.

 

Председателят на „Младежки спортен клуб Пазарджик спортува“ Ренета Камберова официално откри турнира, като приветства всички спортисти и треньори, както и присъстващи в залата. Олимпийската ни медалистка пожела на всички успех, като мотивира състезателите с лични истории от успешната си кариера.

 

Домакините от Бадминтон-скуош клуб Пазарджик спечелиха 5 медала, като техни представители бяха отличени и със специалните призове, а те бяха за Най-техничен играч (и в двете възрасти момчета и момичета); Най-перспективен играч (и в двете възрасти момчета и момичета) и Най-добър отбор (момчета и момичета). 

 

Най-техничен състезател до 13 години стана Мартин Симеонов от Бадминтон-скуош клуб Пазарджик, Даниел Златарев получи приза за Най-перспективен състезател в същата възраст, като при момичетата отличието отиде при Теодора Павлова. 

 

Фрезколиада се организира, благодарение на Lacrima и Frezco, Община Пазарджик и Младежки спортен клуб Пазарджик спортува.

 

КЛАСИРАНЕ В ОТДЕЛНИТЕ ВЪЗРАСТИ

Момчета единично до 13г.

1.Стилян Нановски – Атлет Първомай

2.Петър Митев – Хасково

3.Даниел Златарев – Бадминтон-скуош клуб Пазарджик; Антон Билчев - Русе

 

Момичета единично до 13 г.

1.Рая Златева – Хасково

2.Теодора Павлова – Бадминтон-скуош клуб Пазарджик

3.Елица Божилова – Стара Загора; Ева Твапанян Хасково

 

Момчета двойки до 13 г.

1.Павел Шейтанов/Георги Илиев – Русе

2.Кан Емурла/Иван Златев – Хасково

3.Даниел Колев/Калоян Цанев – Стара Загора; Антон Билчев/Йоан Йорданов - Русе

 

Момичета двойки до 13 г.

1.Рая Златева/Ева Твапанян – Хасково

2.Валерия Нолева/Пламена Тенчева – Атлет Първомай

3. Катерина Василева/Магдалена Василева – Стара Загора; Теодора Павлова/Иванина Иванова – Бадминтон-скуош клуб Пазарджик

 

Момчета единично до 15 г.

1.Георги Рупцов – Атлет Първомай

2.Илхан Алиян – Хасково

3.Антон Билчев – Русе; Диан Кирев – Хасково

 

Момичета единично до 15 г.

1.Десислава Каркадакова – НСА София

2.Виктория Попова – Атлет Първомай

3.Василена Банялиева – Атлет Първомай; Елена Попиванова – Атлет Първомай

 

Момчета двойки до 15 г.

1.Георги Рупцов/Стилян Нановски – Атлет Първомай

2.Антон Билчев/Йоан Йорданов – Русе

3.Илхан Алиян/Диан Кирев – Хасково; Беркай Юмер/Виктор Минеков – Бадминтон-скуош клуб Пазарджик/Хасково

 

Момичета двойки до 15 г.

1.Десислава Каркадакова/Виктория Попова – НСА София/Атлет Първомай

2.Теодора Павлова/Елена Попиванова – Бадминтон-скуош клуб Пазарджик/Атлет Първомай

3.Деница Ковачева/Ванеса Иванова – Дупница; Василена

Банялиева/Калина Косева – Атлет Първомай/Стара Загора

 

Индивидуални призове

Най-техничен състезател до 13 г.

Момчета - Мартин Симеонов (Бадминтон-скуош клуб Пазарджик)

Момичета - Елица Божилова (Стара Загора)

 

Най-техничен състезател до 15 г.

Момчета - Илхан Алиян (Хасково)

Момичета - Елена Попиванова (Атлет Първомай)

 

Най-перспективен състезател до 13 г.

Момчета - Даниел Златарев (Бадминтон-скуош клуб Пазарджик)

Момичета - Теодора Павлова (Бадминтон-скуош клуб Пазарджик)

 

Най-перспективен състезател до 15 г.

Момчета - Георги Рупцов (Атлет Първомай)

Момичета - Виктория Попова (Атлет Първомай)

 

Най-добър отбор

Момчета, момичета под 13 г. – Атлет Първомай

Момчета, момичета под 15 г. – Русе

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Кой е най-добрият изход от политическата криза у нас?