Емил Вълчев стана шампион по джудо

Възпитаникът на Спортното училище в Пазарджик Емил Вълчев стана шампион на България в категория до 66 кг. Други девет джудисти на СК "Кодокан" взеха медали от проведения в Перник Държавен шампионат по джудо за момчета, момичета,  младежи и девойки. В него участваха рекорден брой състезатели – над 800 от цялата страна.

При момчетата Денислав Медаров в кат. 42 кг, Александър Терзиев в кат. 46 кг и Цветомир Вълков в кат. 50 кг се пребориха със силна конкуренция от над 400 джудисти и успяха да вземат бронзовите отличия в първия състезателен ден.

„Изключително добро постижение за младите надежди на „Кодокан“, като се има предвид огромния брой участници“, така определиха представянето им треньорите Величко Серев и Виден Василев.

При младежите и девойките конкуренцията се оказа още по-силна – общо 43 отбора се бориха за престижните отличия. В тази възрастова група спечелените от младежите на „Кодокан“ медали са общо 7.

С впечатляващото си представяне Емил Вълчев, който е ученик в Спортното училище, защити честта на отбора, завоювайки първото място и златен медал в кат. до 66 кг. Горан Козарев (кат. 60кг) и Любомир Станоев (кат. 73кг) спечелиха сребърните отличия.

Друг възпитаник на Спортното училище – десетокласникът Христо Вълков (кат. 81кг), също стана втори в класирането в своята категория, а неговите съученици Мариян Палев (кат. 73кг) и Ангел Славков (кат. 100кг) взеха бронзовите медали. Трето място спечели в категория до 90 кг и Борислав Владов.