Беласица обърна Оборище с две дузпи

Десета загуба от началото на първенството в Югозападната Трета лига записа футболният тим на Оборище, който в среща от 23-тия кръг отстъпи с 2:3 при визита си на Беласица(Петрич).

Гостите поведоха в резултата още в 3-та минута, когато Георги Нетов наказа "комитите" с хубав гол за 0:1. Само 3 минути след това обаче петричани се върнаха в мача с изравнителен гол на Живко Димитров. В 18-та минута Бела стигна до пълен обрат след попадение на Мартин Таушанов от дузпа. До ново равенство в резултата се стигна в 35-та минута, когато петричанинът Васил Тачев наказа родния си тим за 2:2.

Беласица стигна до 3-те точки в мача в 64-та минута след нов гл от дузпа на Мартин Таушанов. Така домакините съхраниха шансовете си в битката за челно класиране, докато Оборище инкасира втора поредна загуба далеч от дома и остава на 7-та позиция във временното подреждане.