Балкан тръгна с победа над Вихър, кмет бележи от дузпа

Лидерът в пазарджишката "А" РФГ Балкан(Варвара) надигра с 3:2 като гост Вихър(Ветрен) в първия си официален мач за годината.

Общинското дерби започна добре за варварци, които в 23-та минута взеха аванс в резултата. Точен след изпълнение на фаул встрани от вратата на Вихър се оказа Иван Раленков - Героя.

Домакините се върнаха в мача в 44-та минута, когато след меко центриране на Радослав Лютаков Стилян Сеферинкин вкара за 1:1 и двата отбора се прибраха при равен резултат на почивката.

Всичко в мача се реши само за 5 няколко минути след паузата.

В 47-та и 48-ма минута с два бързи гола Милен Шуманов даде аванс на Балкан - 1:3. В 53-та обаче домакините получиха право да изпълнят дузпа, която кметът на Ветрен и футболист на местния Вихър Радослав Лютаков превърна в гол за крайното 2:3. До края на срещата въпреки нелошите ситуации за попадение и пред двете врати нов гол не падна и 3-те точки заминаха за Варвара.