102

Балкан спечели дербито с Чико, остава единствен отбор с пълен актив

Лидерът във Втора група на пазарджишката "А" ОФГ - Балкан(Варвара) остава единствения отбор в аматьорския 4-та лига, който е с пълен точков актив - 10 победи от 10 мача, след изиграване на двубоите от 11-ия кръг. В дерби срещата на уикенда, играна на стадион "Георги Михайлов-Бунара" в село Бяга, Балкан надигра с 3:0 местния Чико и увеличи на 8 пункта преднината си пред Чепинец и бяжани. Точни за гостите бяха Темелко Зайков(49), Заприн Голачки(75-д.) и Станислав Чочков(78).

Непримиримите в последните 10 години противници изиграха почти равностойно първо полувреме, в което нулевото равенство се запази. Все пак гостите от Варвара бяха с една идея по-активния и инициативен отбор на терена. Въпреки това най-напред близо до попадение беше Чико, но гредата спаси Балкан след удар на Явор Въндев. От своя страна малко по-късно Неделин Костадинов също се размина с попадение за Балкан, като и в този случай дирекът бе на страната на вратаря Танев. След почивката на стадиона заваля и топката стана по-бърза.

В 49-та минута Балкан излезе напред в резултата, след като Темелко Зайков материализира с глава чудесно центриране на Неделин Костадинов от десния фланг. Голът даде още по-голяма увереност на гостите и положенията пред вратата на Чико "заваляха". Най-напред Милен Шуманов пропиля чисто положение да удвои преднината на своите, а след него това направи и Темелко Зайков. Станислав Чочков също се "отличи" с два пропуска пред домакинската врата.

В 71-та минута варварци стигнаха до дузпа, която Заприн Голачки превърна в гол с плътен удар в левия ъгъл на вратаря Танев.

Само 3 минути по-късно Станислав Чочков измете окончателно интригата в мача с трети гол за Балкан. Малко след това Неделин Костадинов пропусна чудесен шанс да запише името си сред голмайсторите. На отсрещната врата най-близо до попадение беше Явор Въндев, но ударът му по земята не намери седем метровата рамка зад Джеков.

Чико имаше и други възможности да стигне до поне почетен гол, но играчите от Бяга не успяха да се възползват нито от преките си свободни удари в близост до вратата на Балкан, нито от отличните центрирания на Георги Какалов от корнер. Така трите точки от дербито заминаха в посока Варвара.

Чико Бунара: Танев, Въндев, Бекяров, Какалов, Василев(71-Д. Лазаров), Михайлов(к), Белкин, Иванов, Димитров(79-Н. Атанасов), Костов, Д. Бекяров

Балкан: Джеков, Банчев(46-Ст. Папазов), Голачки(к), Д. Зайков, Солаков, Костадинов, Николов(85-Дост), Шуманов, Ангелов(58-Н. Кузманов), Чочков(80-А. Парпулов), Т. Зайков(85-Спасов)

Гл. съдия: Деян Георгиев(Стамболийски), ас.: Дж. Бутракова(Пазарджик), Ан.  Станчев(Пазарджик),

Делегат на БФС: Мариян Дойчев

Стадион: "Георги Михайлов-Бунара", 500 зрители