Балкан с паметно 1:0 в дербито срещу Локо

Лидерът в "А" РФГ Балкан(Варвара) постигна победа с 1:0 над съседите си от Локомотив(Септември) в регионално дерби от 20-тия кръг на шампионата. Единствения гол в мача падна в 78-та минута след точен изстрел на Димитър Зайков.

Четири пъти пък гредите помагаха на вратарят на Локо по време на мача.

Заради контузии тимът на Балкан бе лишен от услугите на трима от ключовите си футболисти - Веселин Банчев, Заро Голачки и Милен Шуманов.

Така варварци записаха 19-тия си успех от началото на първенството и запазиха едноличното водачество в класирането с актив от 57 точки.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на починалият в четвъртък дългогодишен шеф и спонсор на варварския футбол Васил Гешев. Именно на него домакините посветиха днешния си успех.