1:1, Хебър със стратегическо реми в Своге

Отборите на Спортист(Своге) и Хебър завършиха 1:1 в дерби мача от 27-мия кръг на Втора ПФЛ. Георги Търтов даде преднина на хебърци в 23-та минута, а Деян Христов изравни за домакините в 48-та. Ремито остави домакините на 3-то място с 41 точки, а Хебър дели 4-5-та позиция с Лудогорец II, като двата тима имат по 39.

Мачът започна с първоначален натиск на домакините, който обаче бе ялов.

В 6-та минута след центриране от фаул в близост до тъч-линията Борислав Стойчев вкара с глава за Спортист, но видео повторението показа, че е бил в положение на засада и логично попадението бе отменено.

Три минути по-късно последва слаб удар на Деян Христов по земята, който Александър Любенов безпроблемно улови.

Хебър удари противника си в 23-та минута. Тогава Евгени Игнатов изведе с уникален пас Георги Търтов зад защитата на Спортист. Последният елиминира пресрещналият го вратар Стефано Кунчев и вкара на празна врата за 0:1! Попадението бе първо за Търтов с екипа на Хебър.

Последваха минути, в които домакините продължиха да разчитат основно на постепенни атаки и центрирания в пеналта на Александър Любенов. Хебър пък отговаряше с компактна игра във фаза отбрана и не пропускаше да използва всяка възможност за контраатака.

В 32-та минута Спортист се отърва от втори гол. Евгени Игнатов-Бамзи центрира към включилият се в предни позиции Николай Дичев, който обаче се подхлъзна и не успя от близо да прати топката в мрежата на "шоколадите".

В 44-та минута посредствен удар на Кирил Янакиев от границата на пеналта бе уловен Александър Любенов. В продължението на първата част се стигна до мелле в наказателното поле на домакините. След остро центриране на Евгени Игнатов от корнер топката бе отправена опасно към вратата на Спортист, но защитник успя да избие.

Втората част започна с удар на Ивайло Михайлов от границата на пеналта. Топката обаче излезе в аут.

Резултатът бе изравнен в 48-та минута. Кристиян Кочилов центрира от корнер и  Деян Христов разстреля с глава Александър Любенов за 1:1. Голмайсторът на домакините изблъска във въздуха Тото Чаворски, но това явно убегна на главния съдия Неделчо Гаджалов, който зачете гола.

Последваха минути на равностойна, но и накъсана от нарушения игра. Дъждът в Своге допълнително затрудни действията на 22-мата.

В последните минути на двубоя ремито оцеля по чудо. В 83-та Томи Костадинов стреля опасно с глава след подаване от десния фланг на Спортист, а в 89-та Александър Любенов се намеси блестящо при шут по земята на Деян Христов.

Хебър пък можеше да вземе 3-те точки от мача в самото продължение. В 91-та Тодор Чаворски се освободи хитро от отбраната на "шоколадите" и стреля от малък ъгъл, но Стефано Кунчев спаси.

Хебър: Александър Любенов(к), Цветелин Тонев, Томислав Папазов, Атанас Ташолов, Тодор Гочев(85-Стойчо Папазов), Николай Дичев(78-Ивайло Лазаров), Евгени Игнатов, Георги Търтов(77-Йордан Тодоров), Станислав Маневски(54-Красимир Илиев), Октай Хамдиев, Тодор Чаворски.

Гл. съдия: Неделчо Гаджалов (Пд); помощници: Янко Чакъров (Пд), Ивелин Рашев (СЗ); 4-ти: Любослав Любомиров (Пк)

Ж.К.: Тодор Гочев, Красимир Илиев, Георги Търтов, Ивайло Лазаров(Хебър);

Деян Христов, Стивън Славков, Мартин Михайлов, Томи Костадинов(Спортист)

Стадион: "Градски", Своге, без публика