Карлово спря Марица за първото място

Асеновец затъна още след 0:2 срещу Садово

Отборът на Марица пропусна златен шанс да оглави класирането в Югоизточната В група, след като стигна само до 1:1 при гостуването си на Левски (Карлово). Мачът бе отложен от ІХ кръг, а след него кършиякалии останаха на трето място. Те и Нефтохимик имат по 25 точки, а лидерът Загорец е с пункт повече.
Мачът започна с нарушение в половината на “Левски” (Карлово), то бе изпълнено прекрасно от Тодор Тимонов, но ударът му срещна гредата. През първата част “жълто-сините” владееха доста повече топката и комбинираха добре. Домакините се защитаваха организирано и разчитаха на грешки и статични положения. Именно при едно такова в 35-та минута “сините” откриха резултата, възползвайки се от добро центриране от фаул. Голът отбеляза бившият състезател на “Марица” Мирослав Пушкаров, който се завърна от Исландия след края на сезона там и подсили карловския тим.
Втората част не се различаваше от първата и отново “Марица” бе отборът, който водеше играта и търсеше попадение. То дойде в 66-та минута, когато Запрян Запрянов центрира чудесно и Мартин Анастасов изравни резултата след удар с глава. До края на срещата “жълто-сините” се опитаха да стигнат до пълен обрат, но домакините всячески бавеха играта, опитвайки се да запазят равенството и в крайна сметка успяха.
В събота “Марица” приема “Сокол” (Марково) в среща от 12-ти кръг в Трета лига, а двубоят е от 16 часа, на стадион “Марица”.
МАРИЦА: Илия Николов, Николай Димитров, Величко Величков, Атанас Савов (Даниел Спасов), Лъчезар Ангелов (Мартин Анастасов), Джунейт Узунов, Христо Янчев, Костадин Дяков - капитан, Тодор Тимонов, Запрян Запрянов, Георги Георгиев (Пламен Табаков)
Асеновец продължи да затъва въпреки треньорската смяна. Асеновградчани загубиха с 0:2 гостуването си на Садово. Станимаклии се държаха добре на терена, но рухнаха в края. В 80-ата минута Никола Николов (Кубето) откри, а бившият играч на Локо и Ботев Емил Аргиров (Животното) удвои.