Ученик на хасковската ЕГ спечели престижен турнир по тенис

Възпитаникът на хасковската Езикова гимназия "Проф. д-р Асен Златаров" Георги Георгиев спечели заключителния Мастърс турнир на БФТ за юноши.

Свиленград и едноименният клуб по тенис, където се състезава Георги,  бяха домакини на една от най-големите за годината изяви от календара на БФТ. Мастърс турнирът за юноши и девойки е заключителен за спортната.

Участваха осемте най-добри момичета и момчета в тази възраст според ранглистата на БФТ. Клубът заслужи честта да проведе този турнир, благодарение на големите успехи на своите състезатели през последните няколко години и упоритата работа на треньорския състав.

Георги Георгиев от ТК "Свиленград" бе поставен първи в схемата, следван от Атанас Маздрашки от ТК "Егалите" - Несебър.

Георгиев спечели турнира без да загуби и сет. Последователно той победи Ивайло Симеонов от град Дряново с  6:3 и 6:0, Ферхат Рашидов от Асеновград Асеновград с 6:2и 6:0, Ангел Владов от "Супер Спорт“ (Варна) с 6:1,6:1 и Димитър Чилов от "Августа Траяна"(Стара Загора) с 6:2,6:0.

На  финала свиленградчанинът надделя над Анас Маздрашки от Несебър с 6:2, 6:4. Така за трети път младият талант стана Мастърс шампион на България в своята възрастова група и отново доказа високата си класа, както и тази на своите треньори и клуб.

Проведеният на кортовете в града турнир бе изключително емоционален за Георгиев и клуба. Ученик в хасковската Езикова гимназия от следващия месец ще бъде състезател на ТК "Хасково".

По време на награждаването на мастърс шампионите и в присъствието на представители на Българската федерация по тенис, на състезатели и на публика, за големите заслуги към развитието на клуба и тениса в града Георги бе поздравен от президента на клуба Красимира Цингов. Тя му връчи плакет за признателност.  "Ти винаги ще бъдеш нашият шампион", бе записано в поздравителния адрес към момчето, което със сълзи на очи прегърна своите треньори и приятели от клуба.

"Треньорите ми и ръководството на клуба са моето второ семейство, а тенис кортовете край Марица са мой втори дом и това винаги ще бъде така", сподели Георги.

За какъв град трябва да работи новият кмет на Хасково?