Съветниците в Хасково решиха 11 въпроса за 40 минути
- 09:58, 26.05.2023
- 620
- 0
За около 40 минути съветниците приключиха с 11-те точки от дневния ред на днешното заседание. Те дадоха съгласие кметът да поиска 92 дка от държавата, за да се разшири гробищния парк на „Пловдивско шосе”.
Общината ще кандидатства с проект за ремонт на двата блока на Обединени ученически общежития на бул. „Стамболов” по Националния план за възстановяване и устойчивост. За обновяването на сградите общината може да получи до 6 млн. лв.
ОбС даде зелена светлина и на проект за изграждане на център за високи постижения в професионалното образование в ПГДС „Цар Иван Асен II“ по Механизма за възстановяване и устойчивост. В центъра ще има лаборатории и учебни зали, той ще е оборудван с високотехнологични машини и съоръжения. Сумата, на която може да разчита , е 3.4 млн. лв.
Коментари
Отговор на коментара написан от Премахни