"Мега спорт" с 19 медала и 3 купи

19 медала спечели клубът по аеробика от Хасково "Мега спорт" на XXІІІ държавното отборно първенство по спортна гимнастика за деца, юноши и девойки.

Във възрастовата група 7-8 г., момичета, "Мега спорт" безапелационно окупира първите 3 места. Шампионка е Диана Тенева, със сребро е Ивайла Трендафилова, а с бронз е Галина Стоянова. До финалите стигнаха още Финалистки - Юлиана Балтова,Антония Благоева, Никол Колева и Карделен Мераджъ.

Индивидуално при момчетата златен медалист е Кирил Стратиев той е и шампион на двойки заедно с Юлиана Балтова. При тройките първите 3 места също са за "Мега спорт". Златни медалисти са Диана Тенева, Галина Стоянова, Ивайла Трендафилова. Среброто е за Моника Манолова, Никол Стоилова, Аделина Некезова. На третото стъпало на почетната стълбица стъпиха Никол Колева,Николета Серафимова,Антония Благоева

На групи шампионки станаха  Диана Тенева, Галина Стоянова, Ивайла Трендафилова, Юлиана Балтова, Никол Колева. Техни подгласнички са Моника Манолова, Никол Стоилова, Аделина Некезова, Николета Серафимова, Карделен Мераджъ.

Във възрастова група от 9 до 11 години, индивидуално момичета, златото е за Неда Запрянова, а среброто за Стефани Лечева. Финалистки бяха още  Кристина Костова, Мария Вълчева, Елеонора Милкова, Михаела Стоилова.

Шампион в индивидуалната надпревара при момчетата е Атанас Благоев. На двойки първенци са Кристина Костова и Атанас Благоев .

Златни медалисти на тройки също са хасковлийчетата от "Мега спорт" - Неда Запрянова, Мария Вълчева, Стефани Лечева. Трети са съотбоничките им Анастасия Начева, Елеонора Милкова, Михаела Стоилова.

На групи първенци са Неда Запрянова, Мария Вълчева, Стефани Лечева, Кристина Костова, Елеонора Милкова

При 12-14-годишните, индивидуално за девойки и юноши сребърни медалисти са Нелиз Нури и  Георги Иванов.

В отборното класиране за възрастова група 7-8 и 9-11 години клубът спечели купата за първото място,а във възрастова група 12-14 години - за третото.

"Поздравления за всички деца и техните треньори и им пожелаваме успешна и позлотворна подготовка за следващото състезание - международен турнир PLOVDIV CUP. Той ще се проведе само след две седмици", коментираха от клуба.