Хандбалистките на „Топлика“ с 3 победи в Бургас

Хандбалистките на „Топлика“ , Минерални бани записаха три победи срещу отборите на ХК „Петър Бабев“ (Несебър) с 25:12, ХК „Панагюрище“ (Панагюрище) 28:22 и ХК „Поморие“ (Поморие) с 22:17 на турнир в Бургас.

Хандбалистките, водени от младия треньор Костадин Техов, нямаха никакви проблеми с отборите на Панагюрище и Несебър. Последният мач с отбора на Поморие обаче, вървеше гол за гол през първото полувреме, като на почивката „Топлика” се оттеглиха с два гола аванс и резултат 11:9. Второто полувреме започна с изравняване на резултата и повеждане на отбора на Поморие с два гола. „Топлика” изравни и мачът продължи отново гол за гол, като последното равенство беше 17:17 пет минути преди края на мача, когато Топлика се мобилизираха и след пет поредни гола завършиха последния си мач с резултат 22:17. Силното желание за победа на момичетата от ХК „Топлика” и здравата подготовка от треньорката Ирина Миладинова, дадоха своя резултат и съвсем закономерно „Топлика” взе 6 важни точки в Бургас. След този втори турнир отборът на Поморие продължава да води класирането. „Топлика” е втори на точка след Поморие. Трети са Панагюрище, а Несебър – последни.