25

Два театрални фестивала в Хасково през юни  

Най-чаканият хасковски арт-форум ще се проведе от 17 до 23 юни, а веднага след него, от 24 до 30 юни, ще започне единственият студентски театрален фестивал „Сцена на края на града“, съобщиха заместник-кметът на Общината Мария Вълчева и директорът на ДКТ „Иван Димов“ Стелиян Николов. 
„Хасково отново ще бъде сцена и отново ще каже „Театър, обичам те!“. Както винаги нашият театрален фестивал е с изключително наситена програма, актуални театрални постановки и богата музикална програма предизвикват все по-голям интерес към „Театър, обичам те!“, съобщи Мария Вълчева.  
Фестивалът се организира от Община Хасково и ДКТ „Иван Димов“. За поредна година цената на билетите на театралните постановки ще бъде достъпна за всички, коментира директорът на театъра Стилиян Николов. Всички хитови представления са на цена от 10 лв. Детските пиеси, както всеки път са безплатни за децата, а билетът на придружител-възрастен е на символична цена от 6 лв. 
Първите три дни на фестивала по традиция включват освен касови театрални постановки и музикална програма. На 17 юни, понеделник, първи на сцената пред Театъра от 22,00 часа излиза Папи Ханс, във вторник, 18 юни, от 21,00 часа концерт на група Deep Violet, трибют на Deep Purple и Rainbow, а от 22,00 часа концерт на група Lowa, трибют на Slipkont, кулминацията на музикалните театрални нощи е в сряда, 19 юни, когато от 21,00 часа започва концертът на Трио VIVA, а час по-късно ще забият легендите от  Фондацията. 
Ето програмата на фестивала: 

17 ЮНИ /ПОНЕДЕЛНИК/ 
Театър Бонини
МОНОЛОЗИ ЗА ВАГИНАТА
от Ева Ейнслър
Участват: Койна Русева, София Бобчева, Светлана Бонин – Златен Кукерикон 2024 за Женска роля
Голяма зала, 19 часа
18 ЮНИ /ВТОРНИК/
ПК Ажур Пико
НАШЕНЕЦ
Моноспектакъл на Мариус Куркински
по Чудомир
Голяма зала, 19 часа
19 ЮНИ /СРЯДА/
ДТ „Стоян Бъчваров“ – Варна
КЛЕТКА ЗА ПЕПЕРУДИ
от Жан Поаре
Участват:  Симеон Лютаков, Стоян Радев, Недялко Стефанов, Пламен Димитров, Веселина Михалкова, Гергана Арнаудова, Миглена Везирова, Станислав Кондов, Константин Соколов, Жакоб, Велизар Емануилов, Даниела Викторова, Свилен Стоянов, Роберт Ваханян, Нейчо Петров-Реджи
Голяма зала, 19 часа
20 ЮНИ /ЧЕТВЪРТЪК/
ДТ „Невена Коканова“ – Ямбол
ВСИЧКИТЕ НАШИ ТЕЛА
по произведения на Георги Господинов
Участват: Петя Бойчева, Галина Иванова, Цветелина Кънева, Румен Михайлов, Георги Караиванов, Георги Ружичка, Мирослав Димитров, Вълчо Янев – Икар 2024 за Поддържаща мъжка роля
Голяма зала, 19 часа
Народен театър „Иван Вазов“ - София
НЕВЕДЕНИЕ
Авторски спектакъл на Албена Ставрева
АСКЕЕР 2023 за моноспектакъл
Камерна зала, 19.30 часа
21 ЮНИ /ПЕТЪК/
Младежки театър „Николай Бинев“
АРТ
от Ясмина Реза
Участват: Петър Петров-Перо, Георги Гоцин, Кирил Недков
Голяма зала, 19 часа
22 ЮНИ /СЪБОТА/
НАЙ-ДОБРОТО ОТ ПОЩЕНСКА КУТИЯ ЗА ПРИКАЗКИ
Литературен проект на Гери Турийска
Четат: Филип Буков, Евелин Костова, Дарин Ангелов, Силвия Петкова, Шайбата
Голяма зала, 19 часа
23 ЮНИ /НЕДЕЛЯ
ПК Ажур Пико
МОЛБА ЗА НАПУСКАНЕ
от Алексей Клас
Режисьор Богдан Петканин
Участват: Руслан Мъйнов, Петьо Петков - Шайбата, Филип Буков, Антоан Петров, Силвестър Силвестров, Петър Данов
Голяма зала, 19 часа
ПРОГРАМА ЗА ДЕЦА
22 ЮНИ /СЪБОТА/  и  23 ЮНИ /НЕДЕЛЯ/
За децата – вход свободен
За възрастните – билети по 6 лева
Гостува Държавен куклен театър – Бургас
ЦАР ДРОЗДОБРАД
по Братя Грим
Участват: Александра Илиева, Ивайло Енев
Голяма зала, 11 часа

ГУШНИ МЕ
по мотиви на Симона Чиаруоло
Участват: Ася Атанасова,  Делян Кьосев
Камерна зала, 16 часа

 

 

Оцени новината

Оцени новината
0/5 от 0 оценки
0/5 от 0 оценки

Анкета

За кой отбор ще стискате палци на Евро 2024?