25

Даяна Попова шампион в държавно първенство по нощно ориентиране

Даяна Попова  от хасковския клуб „Компас 1994“ стана шампион при 20- годишните в Нощното първенство по ориентиране.  От петък до неделя Шуменското плато стана арена на последните две Държавни първенства по спортно ориентиране за годината, в които се включиха около 350 състезатели от 33 Клуба от страната - Нощното първенство и Маратона. Това бяха най-трудните състезания през този сезон, защото освен спецификата си и дължината, те се проведоха при трудни метеорологични условия - мъгла, дъжд и ниски температури.  "Компас 1994" се представи с 10 състезатели от 14 г. до 50 години.

При 14- годишните Ванеса Бъчварова е с шесто време. При 16- годишните  Дияна Янева е четвърта.  При мъжете на 40 г. Николай Попов се представи отлично и завоюва среброто, а Николай Стилев е пети при 50 годишните. В съботния почивен ден се проведе състезание за местната Купа "Шумен", в която нашата състезателка Ванеса Бъчварова зае първото място при 14-годишните, а Дияна Янева е 3-та при 16-годишните.

В Маратона по ориентиране с участваха  петима наши представители  в групите на класическите дистанции и петима в кратките дистанции. Само 35 секунди не достигнаха на Даяна Попова за бронзовото отличие, а Дияна Янева е 14-та този път при 18-годишните. Николай Стилев стапа пети при 50 г., а Николай Попов  зае шестото място при 40 г. В късите дистанции се изяви Павел Илиев, който зае 1-во място на 5,5 км, Делчо Йорданов е с 10-то място, съобщи  Тодор Стратиев, председател на Клуба.