38 пробягаха традиционния крос Димитровград-Хасково

38 лекоатлети в 9 възрастови групи пробягяхя традиционния лекоатлетически крос "Ванко Дяков" от Димитровград до Хасково.

Освен от опитните ​състезатели, 16-километровото трасе   беше изминато и от 5-годишния Мерт Манолов,  който успя да преодолее разстоянието с колело и финишира успешно в областния град. Мерт заслужено получи награда за най-малък участник в надпреварата и специалния приз на името на Ванко Дяков, присъждан от близките на именития хасковски треньор и лекоатлет.

Кметът Станислав Дечев награди победителите в бягането. Кросът е част от програмата на общината ​за Деня на Хасково – 8 септември.

При юношите до 18 години победител е Георги Русев, на второ място е Костадин Бояджиев, а трети  – Павел Татаров.

При девойките до 18 години най-бърза е Наталия Бояджиева, втора е Еми Тимарова.

В категория "Елит" -мъже до 40 години, финалната линия пресякоха заедно Георги Гергов и Георги Жеков, след тях бе Димитър Маринов.

При жените до 35 години най-бърза бе Маринела Ниниева. Тя получи и специален приз от семейството на Ванко Дяков. Втора и  Николинка Бояджиева, а призовата тройка допълни Росица Белева.

Във възрастова група мъже от 40 до 50 години първи е Антон Ангелов, следван ​от Николай Попов.

При жените над 35 години най-бърза беше Мария Иванова, на второ и трето място са съответно Миглена Политова и Росица Степанова.

При мъжете на възраст между 50 -60 години първото място е за Йонко Андреев.

При мъжете над 60 години най-бърз беше Серьожа Кючуков от Димитровград, след него финишира Джаматин Кязим.

При мъжете над 70 години победител е Васил Николов.

Всички наградени получиха грамоти и парични премии от община Хасково. Наградният фонд на лекоатлетическия крос "Ванко Дяков" е 3360лв.