49

Обучават пенсионери да оказват първа помощ на набори

Кампания как да оказват долекарска помощ на връстниците си започват доброволците от БЧК в пенсионерските клубове в Пловдив, съобщи за „Марица“ Таня Малакова от организацията.

До началото на март лекари ще разясняват на възрастните хора как да разпознават признаците на инсулт, инфаркт и как да помагат на хора с диабет в криза, докато пристигнат медиците от Спешна помощ. Много от пенсионерите споделяли, че имат затруднение при повикване на спешния телефон 112. За начина как най-точно да съобщят на диспечерите къде и какъв е проблемът, възрастните хора ще получат насоки от лекторите, които ще водят обучението им.

Днес от 11.30 ч. разясненията ще се проведат в Пенсионерския клуб в кв. Коматево. На 21.02 от 10 ч. лекарите ще бъдат в район „Северен“, а в 13 ч. ще посетят клуба в „Западен“. В „Тракия“ медиците ще са на 22.02 в 10.30 ч. На 3 март от 14 часа обучение ще се проведе и в Пенсионерския клуб на район „Централен“, уточни графика г-жа Малакова.

Оцени новината

Оцени новината
0/5 от 0 оценки
0/5 от 0 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Подкрепяте ли въвеждането на зони с ниски емисии в Пловдив?