Читатели на "Марица": Дишаме нонстоп изгорели газове в центъра на Пловдив
- 11:45, 05.07.2023
- 1461
- 4
Тежкият трафик и силно замърсеният въздух продължават да са сред водещите проблеми в Пловдив. В централни участъци на града се вдига толкова много прах, че и при затворени прозорци газовете влизат в домовете ни, пише читателка на "Марица".
Маргарита Иванова живее на отсечката между бул. "Шести септември" и Панаирния мост и е възмутена от мръсотията във въздуха.
Ето какво ни пише тя:
"Не може да се диша, особено в час пик от 18 до 21 часа. При червен светофар се образува дълга колона от автомобили, които бълват изгорели газове, съдържащи токсични съединения. Въздухът е с висока степен на запрашеност. Дори и нощем, когато колите на "Чистота" почистват булеварда, се вдига много прах от ротационните четки. Трафикът е 24-часов.
Дори и при затворени прозорци, тези газове проникват в жилището.Това е посегателство върху здравето ни, а от там и на живота ни. Нали това гражданско право е гарантирано в Конституцията?
Аз съм лоялен данъкоплатец, но напоследък се питам:
Защо плащам данъци? За да ме тровят ли?"
Коментари
Отговор на коментара написан от Премахни



