3906

Потрес! Мъртвопиян шофьор на автобус помете три паркирани коли в Пловдив, арестуваха го

Мъртвопиян шофьор на автобус блъсна три паркирани коли в Пловдив. Екшънът се разиграл около 19.30 часа снощи. Тогава в полицията постъпил сигнал за автобус, който навлязъл с криволичене в локалното платно на пловдивския бул. „Македония“, а в зоната на кръстовище с ул. „Петър Стоев“ блъснал три паркирани коли.

Насоченият незабавно към мястото екип на Първо РУ установил, че по време на възникналата катастрофа с материални щети в автобуса не е имало други пътуващи, освен 65-годишния мъж зад волана. Той е изпробван с дрегер за употреба на алкохол, като резултатът бил около 1,9 промила.

С полицейска заповед шофьорът е задържан за срок до 24 часа, срещу него вече е образувано бързо производство. Работата за изясняване на всички факти и обстоятелства около случая продължава разследващ полицай от районното управление.

Оцени новината

Оцени новината
5/5 от 2 оценки
5/5 от 2 оценки

Анкета

Подкрепяте ли въвеждането на зони с ниски емисии в Пловдив?