Пловдивчанин: Жена ми ме тормозеше, а мен вкараха в затвора

Според немците "чужденец" означава „измет", твърди Георги Тодоров

Пловдивчанинът Георги Тодоров живее 27 години в Германия. Там е съден за физическо насилие над жената, с която се жени и развежда два пъти. Твърди, че е изпаднал в състояние на пълна невроза и не помни какво се е случило. Немският съд изобщо не е взел мнението му по въпроса. Не са го накарали да разкаже дори своята версия на случилото се. Сега г-н Тодоров е написал книга с две работни заглавия - „Анализ на моето престъпление” и „Германия - страната на лешоядите”. Тя съдържа 400 страници текст. Писана е в затвора. Опитва да покаже обратната страна на проблема с домашното насилие и как един мъж може да стане жертва на женска интрига, злоба и пресметливост, която да доведе до „истинска психическа агресия”.

„Осъдиха ме 5 години и половина заради една българка от Пловдив. Там тя се представи за жертва и съдът повярва”, разказва Георги Тодоров. Одисеята му започва преди повече от 30 години, когато сключва първия си брак с жената, която тепърва ще го вкара в затвора. „Още тогава я видях колко струва. Имам син от първи брак. Тя ме поставяше пред соломоновска дилема - да избирам между него и нея и дъщеря . Умната жена никога не прави това. Синът ми дойде да следва в Германия - тя не искаше да му обръщам внимание и да му помагам”, обяснява пловдивчанинът.

Преди това още в 1993 година той си взел багажа и заминал за Мюнхен. Там издържал изпитите за електротехник и започнал работа. Доказал нивото си. „Тогава се разведох с нея за първи път. Тя ми каза още тогава, че е бременна от друг мъж. Какво стана с това дете после, аз не знам. 1999 година правя големия компромис - цъфна ми в Германия, като тика детето напред. Уж щеше да дойде само за ваканцията. И остана! А аз мека Мария - взех, че се ожених за нея за втори път! То заприлича на цял роман. И оттогава се започва тая история”, обяснява Георги.

Той е интелигентен човек - в затвора е изчел всякакви книги по психология, философия и право, опитвайки се да си обясни какво точно е станало и защо съдът е постъпил така с него. От разказа му става ясно, че повторният им опит за семеен живот хич не потръгва. „В един момент решихме да живеем под един покрив, но не и като двойка. Аз плащам наем, ток и вода, а тя - дреболии като интернет”, казва той. През цялото време на това съжителство се натрупва напрежение, което накрая избухва през 2008 година.  

Било обикновен делничен ден. „Слязох в избата да кача кашоните с бира и вода и пътьом помолих дъщеря ми за помощ. Отговори ми грубо и предизвикателно. Отидох и изключих интернета на компютъра. Госпожицата излезе ядосана. И сигурно е говорила тогава с майка си. През това време аз започнах да говоря по скайп с приятел от Испания - барабаниста Хари. Бях толкова щастлив! Тогава се върна от работа жена ми, сложи ръце на кръста и каза: „Ти какво направи пак, бе?”, разказва пловдивчанинът.

След това става играчка-плачка. Жена му отворила прозореца. За да се чуват по-добре виковете от съседите, осъзнава по-късно Георги Тодоров. „Откакто е дошла, целенасочено тя работи в тази насока. Взима тенденциозно телефона и започва да набира 112. Писва ми и посягам да го взема от нея. И мозъкът ми изключва в този момент и аз не знам какво правя! А тя пуска онзи животински крясък - чиста психологическа атака. А съседът ни я вижда как крещи и размахва телефона. Той това е видял човекът и това и разказа в съда. А всичко това противоречи на моята психологическа характеристика”, твърди г-н Тодоров.

В тази ситуация жена му го ухапала по ръката. Потекла кръв, която след това немските ченгета обявили за нейна. Не е ли поискал да направят експертиза на кръвта? „В съда никой не ме накара нищо да обясня. Нито ме и попита нещо”, казва пловдивчанинът.  

Дали му служебен адвокат. „Той не знаеше за какво става дума. На 3 септември аз се отказах от него, а той на 6-и идва да ме инструктира как да се държа в съда! Делото започна на 10-и. Адвокатът каза да мълча и нищо да не говоря. И той нищо не говори през цялото време! Такъв адвокат няма и в анимационните филми! Той мълчи като риба в съда, а през това време мен ме дерат и ми късат кожата пред него. На петия ден, когато приключваше делото, той се обади: Решете делото по ваше усмотрение, г-н съдия! Тази германска адвокатска защита на мен ми струваше 10 000 евро! Това му беше хонорарът, а аз, като загубил делото, платих всички разноски. В правото има параграф - нещо извършено под влиянието на афект - това са смекчаващи вината обстоятелства. В съда никой не чу моето „Аз”, разказва перипетиите си Георги Тодоров.  

Докато започне делото, лежал в затвора. Не го пуснали под гаранция. „В Германия е така - един, който преби жена си и я гони с нож, го пуснаха под гаранция и лежа година и половина. Аз, понеже съм чужденец, а според немците това означава „измет”, не ми се полага гаранция. И въпреки примерното ми поведение в затвора, си излежах цялата присъда - 5 години и половина. Дори намаление нямаше”, разказва пловдивчанинът. Зад решетките бил в единична килия - така пожелал сам. Бил първа дъска в отбора на затвора по шах.  

Смята, че зад суровото отношение към него стоят и имиграционните служби на Бавария. Пловдивчанинът спечелил дело срещу тях през 1996 година. „Процеси като моя се решават с едно обаждане по телефона от господата по имиграцията. Когато спечелих дело срещу имигрантската служба, шефът тогава ми каза: Аз ще те пипна след време”, спомни си Георги Тодоров.   

В затвора се развел с нея, но това се оказало безкрайно закъсняло решение. Сега пред апартамента му в Пловдив, където е възрастният му баща, тропа съдия- изпълнител, който иска да плати с лихвите 12 000 евро, отсъдени от немския съд на съпругата му. Става въпрос за 30 000 лева. „Тя може да изиска парите и от поземлен имот на Цариградско шосе”, но не го прави, за да продължи да ме тормози. Защо всички говорят за насилието над жени, а не за психическия тормоз, на който са подложени мъжете от същите тези жени”, пита Тодоров.

400 страници описват мъките му

Книгата на Георги Тодоров вече е готова на диск. „Като се сетя за преживяното, викам: Тежко, вино дайте! Аз трябва да платя 12 000 евро за телесни повреди на жена ми. А за душевните повреди, заради които не мога да мигна по цяла нощ, на мен кой да ми плати”, казва Георги. Още не е търсил издателство за книгата си.

Докато е бил в затвора, е чел трудове по психология, философия и право. Цитира с лекота Хегел и Фройд. Много му харесала статията на Барбара Кислинг, посветена на женската агресивност. Дори нищо да не стане с тази книга - ще я пусна свободно в интернет. Много иска да покаже безобразията на немската съдебна система, която толкова е хвалена тук.  

„Чужденецът за германеца винаги е боклук! Тук живеят с големи илюзии за тази държава”, казва Георги Тодоров.

Оцени новината

Оцени новината
0/5 от 0 оценки
0/5 от 0 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Подкрепяте ли въвеждането на зони с ниски емисии в Пловдив?