71

Осъдиха вдовицата след наглия обир на украинска двойка в Пловдив

Жената, която отмъкна чанта с пари и вещи от украинска двойка на Централна гара в Пловдив, се сдоби с присъда.

Тя се признала за виновна, за да може да сключи споразумение. Така се стигнало до условна присъда - три месеца затвор с три години изпитателен срок. Ще трябва да плати и по-малко от 100 лв. на МВР за разноски по делото. 

Наглият обир стана на 12 септември миналата година. За случая се разбра едва в началото на ноември, когато украинската двойка се оплака пред медиите, че парите им, които били открити от полицията, са задържани и не им ги връщат. Причината за това бяха  разминавания в цифрите за сумата. 

На 12 септември жената, която според данните е вдовица, отмъкнала мобилен телефон, кожена дамска чанта, два златни пръстена за 1400 лв., сумата от 2000 лв., 2100 долара - 4044 лв., също 4760 евро - 9309 лв., както и два украински паспорта. 

Полицията залови обирджийката за часове. 

Оцени новината

Оцени новината
5/5 от 2 оценки
5/5 от 2 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
3 коментара
Тошко

Тошко

07.06.2023 | 23:39

Добра работа на полицията.пише веднага са я намерили.браво. Но ште ги призная ако намерят и тези Дето ни красят много години от българите.тогава ште ги признаем Всички.

Отговори
7 2
А тая

А тая

07.06.2023 | 22:36

Уркска измет какво орави тука вън от бг заедно с пп и гроб

Отговори
10 19
Батко

Батко

08.06.2023 | 06:14

Марш в Москва, нещастна мурзилка!

Отговори
4 6

Анкета

Подкрепяте ли въвеждането на зони с ниски емисии в Пловдив?