4020

Новият министър на правосъдието инкогнито в Пловдив, проведе важна среща

Новият министър на правосъдието Георги Георгиев проведе важна среща в Пловдив. Той е посетил Съдебната палата в града под тепетата, където се срещнал и разговарял с шефовете на Апелативния, Окръжния и Районния съд. 

Визитата му се оказа първата от поредицата срещи, която Георгиев започва с представители на съдилищата в страната.

Целта на дискусиите е министърът на правосъдието да запознае съдиите с приоритетите на министерството, като акцент е ускоряване на съдебния процес, с цел преодоляване на бавното правосъдие и осигуряване на гражданите на справедлив процес в разумни срокове.

Друга тема, предмет на обсъжданията, е усъвършенстването на законодателната уредба в контекста на натовареността на съдилищата.

снимки от Министерство на правосъдието

Оцени новината

Оцени новината
3/5 от 2 оценки
3/5 от 2 оценки

Анкета

Подкрепяте ли въвеждането на зони с ниски емисии в Пловдив?