1939

2600 лв. глоба за джигит с мерцедес, карал бясно край майки с деца

2600 лв. глоба и 8 месеца без книжка  - това наказание получи джигит с мерцедес, който се засвятка с колата си срещу майки с деца. Шофьорът настъпил газта и влязъл в насрещното пред детска ясла "Веселушка" в Пловдив в началото на август 2021 г. Докато карал с безумна скорост, минал на сантиметри до намиращите се на тротоара пред входа на яслата майки с деца, създавайки опасност за живота им. 

Вбесени родители подали сигнал в полицията, след което джигитът бил открит. Преди три дни от Районния съд в Асеновград са се произнесли с решение, което е сурова санкция за джигита зад волана. Все пак шофьорът има право да обжалва пред Окръжния съд в града под тепетата. 

Оцени новината

Оцени новината
3.7/5 от 9 оценки
3.7/5 от 9 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
6 коментара
Антон

Антон

28.03.2023 | 15:58

Не знаех,че това е престъпление,то всеки ден има по няколко такива шофьори. Нека закона да е за всички и .....

Отговори
0 0
Мария

Мария

13.03.2023 | 14:04

Нещата не са така,както са описани. Аз бях там и видях всичко. Първо майките с децата не стояха на тротоара,където е безопасно за тях,а на пътното платно. Второ шофьора на мерцедеса не е навлязал в насрещното платно,а караше правилно в неговото си,това че жените с децата стоят на пътя е изцяло тяхна грешка,те се излагат на опасност!!! В този случай са намесени лица с високи позиции и злоупотребяват с това!!! За жалост в България нищо не е справедливо!

Отговори
9 0
Емил

Емил

13.03.2023 | 12:39

Защо тази отрепка не е в затвора,що за държава клоака е това.

Отговори
2 7
Тото

Тото

13.03.2023 | 13:20

Ти пък знаеш ли какво реално се е случило.... Аз помня много добре този случай... Работя на близо и видях всичко в онзи ден! Шофьора на Мерцедеса ще изгори В групичката с майки има прокурор ски бащи и хора от съдебната система-смятай... Те си го казаха още там на място след като човека си замина... Живеем в Бълхария-не забравяйте!

Отговори
10 0
Белла

Белла

13.03.2023 | 13:34

Защото,написано не отговоря на истината,потърсете и другата страна вижте и тяхната гледна точка,много е лесно хора с връзки и позиции да се правят на велики

Отговори
9 0
Гневен

Гневен

13.03.2023 | 11:46

Този е 100% и д и о т !!!

Отговори
7 6

Анкета

Подкрепяте ли въвеждането на зони с ниски емисии в Пловдив?