Семейство от Пловдив: Платихме такса "домуване", но паяк ни отнесе колата
- 16:45, 08.02.2023
- 17:29, 08.02.2023
- 4967
- 2
Анастасия и Димитър Толеви помислили, че автомобилът им е откраднат
Истински шок преживя семейство от Пловдив, след като не намери автомобила си на обичайното място. През главата на Анастасия и Димитър Толеви минали няколко сценария, включително и кражба. Истината обаче се оказала още по-фрапантна.
Семейство Толеви живеят на ул. „Йосиф Шнитер“, която попада в обхвата на синя зона, и за да паркират в близост до дома си, са заплатили такса „домуване“. Тя е годишна и тяхната важи до месец март. Така живеещите в централната градска част получават правото да паркират автомобилите си на улицата, като нямат фиксирано място.
„Предната вечер оставихме семейния автомобил срещу къщата ни, а сутринта в 9.40 часа видях през прозореца, че го няма“, разказва за перипетиите Димитър Толев. Хукнал навън да
разпитва дали някой от съседите не е видял нещо подозрително,
и разбрал, че колата е вдигната с паяк, защото мястото, което е заемала, вече е продадено на фирма като служебен абонамент. Няколко часа трябвало на семейство Толеви, за да открият къде карат принудително вдигнатите автомобили, понеже нямали опит досега с такива нарушения. За да освободят колата си, платили такса от 92 лева.
А всичко това можеше да бъде спестено, коментира Димитър Толев. "Колата е инвалидна и на стикера отпред черно на бяло са описани името и адресът на титуляря. Толкова ли служителите не можаха да дойдат и да звъннат на вратата ни, за да уведомят, че колата трябва да бъде преместена, недоумява той. И защо тя е вдигната, като нарушение няма - таксата за домуване е заплатена. А вместо това се впряга човешки ресурс, вика се паяк, а ние влизаме в немалък разход, без да сме виновни. Излиза, че тъй като служебният абонамент на фирма е доста по-скъп от такса "домуване", местната администрация веднага разчиства терена, без да зачете нашите права и заплатеното от нас", негодува Димитър Толев. От указателната табела, която вече фигурира на ул. "Йосиф Шнитер", става ясно, че мястото е за фирмен автомобил, чийто офис е на съседната улица „Преслав“. "Не може и не трябва да се живее по такива дивашки правила в нашия град. Вместо да се търси начин да се облекчат проблемите с трафика и паркирането, това се превръща в бизнес за Общината", обобщава той.
„Марица“ попита шефа на ОП „Паркиране и репатриране“
Ненко Калакунов какъв е редът за решаване на такива спорове и дали на потърпевшите граждани ще им бъдат върни парите от наказателния паркинг. Той обеща да се запознае детайлно със случая и посъветва семейството да пуснат официална жалба до Общинското предприятие. Всичко ще бъде проверено, обеща Калакунов.
В петък миналата седмица жалбата е входирана. "Пак казвам, ще преглътна някак 92-та лева от наказателния паркинг, но смятам, че това е явна несправедливост", посочва Димитър Толев.
Водещи новини
Коментари
Отговор на коментара написан от Премахни

