Наркогрупата остава в ареста
- 16:04, 31.10.2009
- 700
- 0
Сирийският гражданин със статут на постоянно пребиваващ в България Ферда Акел е тарторът на наркогрупата от осем души, задържана с 50 килограма хероин, скрити в бидони със зеле. Това каза вчера зам.-окръжният прокурор Марин Пелтеков, който наблюдава спецоперацията.
Наркогрупата е действала повече от половин година. В нея са участвали Байре Мехмед, Тодор Тодоров, Стоян Иванов, Аргалъ Наим, Георги Стоянов, Димитър Тодоров и Айсел Хюсеинова. Двете жени са живеели на съпружески начала с двама от мъжете в групата. Осмината са живеели в Пловдив, Асеновград и Долни Воден. Повечето са безработни.
Бусът с хероина е спрян на КПП в Поповица. Двама от участниците са пътували от Пловдив за Сливен, а други двама в обратна посока. Тарторът по време на арестите си е бил в къщи. Магистратите постановиха постоянен арест за участниците в групата.
Водещи новини
Коментари
Отговор на коментара написан от Премахни
Този сайт е защитен от reCAPTCHA и Google Политика за поверителност и Условия за ползване са приложени.