46

Гребците на Световното в Пловдив - с най-преданата публика, трибуните край финала полудяха

Колоритните фенове на младите състезатели долетяха от всички краища на света, за да ги подкрепят с възгласи, чанове, вувузели и дори кенгура

Световното първенство по гребане до 23 години, което се проведе в Пловдив, приключи, резултатите са ясни, медалите вече са раздадени. Без приз остана само ентусиазираната  публика, която обаче се оказа най-преданата в света. И вероятно, най-шумната. 

Да дойдеш в Пловдив от Австралия, от САЩ, откъде ли не в Европа, за да видиш състезанието с академични лодки - това си е преданост. А иначе, публиката бе шумна и по необходимост. Иначе няма как да я чуят гребците по време на финалните си спринтове. Вероятно затова трибуните за зрителите бяха построени точно до финала на Гребния канал. 

Моника и Валентин - съпрузи от Базел (Швейцария), дойдоха на Гребния канал в Пловдив, за да подкрепят своя син Доналд, който се състезава в четворка скул. Тяхната група, както и агитката с останалите швейцарци сред публиката, бе

най-шумна и най-разпознаваема.

Когато по трасето стартираше швейцарска лодка, те грабваха и клатеха яростно големите чанове, които носеха чак от Швейцария. Това караше лодките с швейцарското знаме на борда да ускоряват темпото. 

Когато занесат чановете в родината си, вероятно ще ги върнат на пастирите, които да ги окачват на кравите, пасящи в Алпите. Валентин се похвали, че свири и на алпийски рог, но го е оставил вкъщи. Швейцарското семейство е убедено, че гребането в тяхната страна става все по-популярно. В Пловдив „кръстоносците“ участваха с 9 лодки на Световното.   

Не по-малко шумни бяха и поддръжниците на германската флотилия. Дв​​е вувузели стриктно отбелязваха всяко немско участие в състезанието. 

Търт и Нанси Хофърд пък са семейство, което пристигна в България от Мичиган, САЩ. „Нашата дъщеря Натали започна да тренира в много малък клуб, който с времето се разрасна. Тя участваше на Световното първенство в четворка“ - разказва г-жа Хофърд. 

Мама Нанси бе сигурна, че дъщеря им усещала присъствието на родителите си на трибуните, но 

не поглеждала насам, докато не пресече финала.

Семейство Хофърд пристигна в Пловдив ден преди началото на Световното първенство по гребане до 23 години. По време на шампионата са разгледали Стария Пловдив, където са оценили по достойнство и българската храна. Много им харесва „супата с краставици“ (все още не могат да запомнят думата "таратор", но я обичат). Бабата и дядото на Натали също бяха на Гребната база. Те са на 80 години и бяха отделили дни за разходки в Пловдив.

Нидерландците Линдзи Фърфилмен и Пол Гръгър пристигнаха в Пловдив, за да подкрепят своя син Дарвин Фърфилмен, който се състезава на двойка скул. Те споделиха емоции от силата на нидерландските лодки в Пловдив. И имаха основание за оптимизъм: нидерландски екипажи имат медали от олимпийските игри в Токио. А и спортът е много развит в каналите на Амстердам.

„Гребането е популярно сред учениците, 

а страната ни е известна и като WaterLand (водна страна) - усмихва се Линдзи.

Майкъл Брайс и близнакът му бяха долетели в Пловдив от Канада, за да подкрепят Линдзи ​- дъщеря на Майкъл, и Боби - син на другия член от фамилията Брайс. В нашия отбор има деца, които учат в Америка, но на такива състезания имат възможността да се съберат и да представят Канада, каза Майкъл Брайс.

Най-отдалече в Пловдив пристигна Шерил Блакмън

Тя дойде от Сидни, Австралия, и бе на Гребния канал, за да подкрепя своя син Ник Блакмън от мъжката четворка скул.

Австралийските фенове определено бяха сред най-атрактивните по трибуните. Жълтите им надуваеми кенгура създаваха много емоции за всички, а след това често прескачаха и към подиума за церемониите по награждаването. 

За първото място сред агитките може да спорят феновете на австралийката Грейс Сайфър, които имаха и специална хореография от транспаранти за Световното първенство на младите гребци в Пловдив. 

Оцени новината

Оцени новината
0/5 от 0 оценки
0/5 от 0 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Този сайт е защитен от reCAPTCHA и Google Политика за поверителност и Условия за ползване са приложени.

Публикувай
1 коментар
Браво на организторите

Браво на организторите

30.07.2023 | 20:43

Браво на оргнизаторите. Искам да обърна внимание на нещо друго. Чужденците преди или след състезания посещавали и се възхищавали на СТАРИЯ ГРАД. А нашите общинари като зомбирани говорят само за Капана и се чудят какво да направят там. А истината е съвсем друга. Богатството на Пловдив е стария град. И там трябва да са усилията за възстановяването му. Това е бисера на града ни. Затова общинарите трябва да съставят план за ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО му. Много е работата. Но постепенно и методично това трябва да стане. Иначе най-много Юнеско да го зачертае и ще останат няколко имота, а като ансанбъл - в близко бъдеще може и да изчезне, което ще е много жалко. Мислете /ако можете/ общинари! Вместо да се напъвате за операта на Фратев - стария град - с него ставйте, с него лягайте.

Отговори
1 0

Анкета

Каква вода пиете вкъщи?