Следвайте ни

Честваме 24 май с празнично шествие, литургия и награди

С церемонията за връчване на Почетния знак и Почетната значка на Пловдив стартират честванията за 24 май

viber icon

С награждаване на изявени учители и техни млади колеги тази сутрин в 9 часа стартират честванията на Деня на славянската писменост и култура в Пловдив. Церемонията за раздаване на отличията, гласувани от Общинския съвет, е в  Актовата зала на Хуманитарната гимназия „Св. св. Кирил и Методий” .

В същия час започва празничната литургия в храм „Св. св. Кирил и Методий“, която ще отслужи  митрополит Николай в присъствието на областния управител Здравко Димитров, председателя на Общинския съвет Савина Петкова, кмета Иван Тотев и други официални гости.

В 10 часа вратите на храма ще се отворят, за да се съберат всички на пл. „11 май”, където под звуците на националния химн ще бъде изнесена иконата на Хуманитарната гимназия с ликовете на Кирил и Методий.

След обръщенията на кмета, началника на регионалното управление по образованието Иванка Киркова и молебена, отслужен от владиката, ще бъдат положени венци и цветя пред паметника на светите братя. Оттам тръгва шествието с представителни групи на пловдивските училища, което ще прекоси Главната улица до площад „Стефан Стамболов“. По традиция то се води от мажоретките на Хуманитарната гимназия и СУ „Св. св. Кирил и Методий”, Духовия оркестър и знаменна група на ХГ „Св. св. Кирил и Методий”. 

 Пред сградата на БНБ на ул. „Райко Даскалов“ ще свири  духовият оркестър към НУМТИ „Добрин Петков“ и ЦПЛР – ОДК – Пловдив.  Под колонадата край Римския стадион пък ще е фанфарният оркестър от СУ „Св. Паисий Хилендарски“.

 

Ето на кои педагози и учебни заведения 24 май ще донесе най-голямо признание:

 

Почетен знак на град Пловдив получават:

 

1.      ОУ „Райна Княгиня” – по случай 50 г. от създаването му

2.      ОУ „Панайот Волов” - по случай 50 г. от създаването му

3.      СУ „Никола Вапцаров” - по случай 50 г. от създаването му

4.      ДГ „Зора” - по случай 50 г. от създаването й

 

Почетна значка на град Пловдив се връчва на:

1.      Славка Щерева – директор на СУ „Любен Каравелов”

2.      Сашка Кръстева – директор на СУ „Пейо Яворов”

3.      Славейка Иванова – директор на Национална търговска гимназия

4.      Мариана Спасова – директор на ПГАСГ „Арх. Камен Петков”

5.      Маня Върбанова – директор на ДГ „Майчина грижа”

6.      Марина Ангелова - директор на ДГ „Велимира”

7.      Десислава Кръстева – учител в СУ „Константин Кирил Философ”

8.      Венета Дагова – учител в ОУ „Райна Княгиня”

9.      Росица Любенова – учител в ЕГ „Иван Вазов”

10.   Гергана Гечева – учител в СУ „Любен Каравелов”

11.   Стефка Радева – учител в ОУ „Кочо Честеменски”

12.   Дочка Попова – учител в ДГ „Майчина грижа”

13.   Виолета Щерева – учител в ЦПЛР – ОДК Пловдив

14.   Цветана Димитрова – учител в МГ „Акад. Кирил Попов”

15.   Нина Караиванова – учител в ОУ „Екзарх Антим I”

16.   Теодора Симеонова – учител в ДГ „Велимира”

17.   Евелина Раднева – учител в СУ „Черноризец Храбър”

18.   Марина Петрова – учител в ПГЕЕ

19.   Елена Вързилова – учител в ЕГ „Иван Вазов”

20.   Боряна Калайджиева – учител в ДГ „Наталия”

21.   Емилия Николова – учител в ДГ „Родина”

 

Грамота и парична награда за млади учители и непедагогически специалисти:

1.      Анита Костадинова – учител в ОУ „Стоян Михайловски”

2.      Георги Стоев – учител в ОУ „Любен Каравелов”

3.      Румен Монев – учител в ЦПЛР – ОДК Пловдив

4.      Вилина Янева – учител в ДГ „Мир”

5.      Димитринка Трендафилова – учител в ОУ „Райна Княгиня”

6.      Петя Иванова – учител в ОУ „Екзарх Антим I”

7.      Инж. Васил Цветков – учител в ПГЕЕ

8.      Мирослава Чалъкова – учителка в СУ „Черноризец Храбър”

9.      Кристина Боева – учител в ДГ „Майчина грижа”

10.   Адриана Топалова – учител в ДГ „Буратино”

11.   Зорница Шопова – учител в ЕГ „Пловдив”

12.   Атанаска Заешка – учител в ОУ „Кочо Честеменски”

13.   Цветелина Генчева – учител в ДГ „Велимира”

14.   Самуил Шивачев – учител в ХГ „Св. св. Кирил и Методий”

15.   Даниела Колева – учител в ДГ „Боряна”

16.   Михаил Тодоров – учител в СУ „Христо Г. Данов”

17.   Мирела Гиздова – учител в ДГ „Кремена”

18.   Станислава Стоянова – учител в ОУ „Яне Сандански”

19.   Делчо Власаков – учител в СУ „Симон Боливар”

20.   Даниела Донева – учител в ОУ „Пенчо Славейков”

 

Очаквайте подробности

 

Елица Кандева

Елица Кандева

Журналист - екип "Общество"

Елица Кандева е завършила журналистика в СУ „Св. Климент Охридски”. Има 16 г. стаж във в. „24 часа”. Работи като репортер-редактор в екип „Общество”.   Още

Още от категорията

Виж всички

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

Каква вода пиете вкъщи?