Частен имот в центъра на Пловдив стана свърталище на клошари

Пловдивска фирма „Хрима поли”, пазарувала на килограм общински имоти по време на заменките от последните месеци на кмета Иван Чомаков, е изоставила на произвола на съдбата къщата на  ул. „Св. Наум” 3. Дворът в квартал "Мараша" се е превърнал в джунгла, а съборетината е завзета от бездомници и наркомани. Приземното помещение, оцеляло при събарянето, е оборудвано с матрак и одеяла от натрапниците, видя репортерът на "Марица". Вместо врата на входа виси мръсен найлон. По пода се търкалят шишета и остатъци от храна. 

Според съседите така е от години. Имотът не се поддържа, обрасъл е с дървета и храсти и се ползва като сметище и градска тоалетна. 

„Безобразие! От това зловонно място ще тръгне зараза, защото постоянно идват клошари, наркомани и пияници. Сигурно се въдят кърлежи, а утре ще плъзнат и змии. Старая се да почиствам боклуците, но не е наша работа да се грижим за чужд имот”, протестира Стоилка Харизанова, чиято къща е в съседство с бърлогата на скитници.  

Жената разказва, че навремето на това място е имало двуетажна къща и до нея още една по-малка, на един етаж. „Под наем към „Жилфонд” тук  живееше баба Насе и всичко бе чисто. Отиде при дъщеря си, след като дойдоха частниците. Взеха имота, а един пирон не забиват", гневят се комшиите.

Зам.-кметът на район „Централен” инж. Тошо Пашов веднага разпореди да се извърши проверка. „Имотът е на фирма „Хрима поли” ООД. На собственика ще бъде изпратено предписание да го изчисти и огради”, увери инж. Пашов.

Общинският имот на ул. „Св. Наум” 3 е един от 11-те, които фирма „Хрима поли” получи след прословутите заменки срещу ниви до траурния парк на Рогошко шосе.  През 2007 г. фирмата е била представлявана от Ангел Стефанов и Венцислав Низамски. Според Търговския регистър  управител  сега е Жорж Маринов Петров, а капиталът е на друго дружество.

Сделките, в които общината загуби десетки ценни имоти, станаха в края на втория мандат на кмета д-р Иван Чомаков. Те са гласувани на конвейер в Общинския съвет през септември 2007 г. в навечерието на изборите. Мотивът бе, че  гробището трябва да се разширява, а общината няма свободни терени. Само на една сесия тогава бяха одобрени рекордния брой от 68 сделки с общински имоти. 

Снимки: Наташа Манева

 

 

 

Оцени новината

Оцени новината
0/5 от 0 оценки
0/5 от 0 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Каква вода пиете вкъщи?