450 000 лева отишли за колелета, капли и заплати

Като знаем какво е дереджето с парите сред пловдивските спортни клубове, ясно е, че 450 000 лева са сериозна финансова инжекция. Нашето проучване показа, че горе-долу със същите пари волейболният клуб "Марица" влезе в Шампионската лига, а баскетболният "Академик" стана равен на родните грандове, които имат солидни спонсори.   

Опитахме се да разберем как колоездачното дружество "Цар Симеон" е използвало въпросната сума и какъв е ефектът от нея за състезателите и треньорите. "Парите ни бяха преведени и част от тях са инвестирани. Разбира се - в спортни дейности", заяви за "Марица" Иван Зашев, шеф на колоездачите. Закупени са 20 маркови велосипеда, екипировка, както и резервни капли за състезанията и за тренировките”, пресмята Зашев. Той не уточни каква част от сумата е останала на каса или в сметките на дружеството. Според него част от парите отивали и за оперативни разходи като заплати на треньори, осигуровки и др. 

В момента в ПКД "Цар Симеон 1898" са картотекирани 30 състезатели. От тях четирима са професионалисти на заплати. Това са Пламен Димов, Николай Генов, Иван Ажи и Йордан Господинов. Двама са треньорите в пловдивския клуб - Петър Павлов и Николай Маджев. 
Николай Генов се смята за един от най-талантливите млади колоездачи у нас. Преди две години спечели общо 5 шампионски титли на България - 3 индивидуални и 2 отборни с клуба си. Той стана убедително национален шампион за мъже на пистовия шампионат на колодрума в Пловдив. Иван Алберт Ажи пък блесна през 2017 г., като спечели шампионска титла на България на шосе в общия старт при мъжете до 23-годишна възраст на националното лично-отборно първенство.

Зашев не смята, че около откупуването на 1/2 идеална част от правото на строеж има нещо нередно. „Всъщност Колоездачно дружество "Цар Симеон" предложи на общината своя дял за 450 000 лева, което е много под пазарната цена на имота”, обясни за „Марица” той, като поясни, че данъчната оценка на 50% от правото на строеж възлизала на 964 078,50 лв. В същото време теренът бил в тежест на дружеството. “Този имот ни обременяваше с високи данъци, такса смет, които трябваше да плащаме всяка година”, допълни Зашев.

Оцени новината

Оцени новината
0/5 от 0 оценки
0/5 от 0 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Каква вода пиете вкъщи?