Локо се измъкна само с 2:1 във Варна ВИДЕО

Михалевич вкара гола на надеждата за черно-белите преди реванша на Лаута

Спорт

от Дончо Донев 4442 прегледа 0

Локомотив измъкна добър резултат при гостуването си на Черно море в първия финален плейоф преди баражите за Лига Европа. Черно-белите играха много слабо, но с голяма доза късмет успяха да се доберат до гол на надеждата при загубата с 1:2 на стадион Тича. Варненци доминираха тотално, за което говори и статистиката - 10 удара към вратата на Анте Милина срещу само 1 към Благой Макенджиев. Пловдивчани ще бъдат затруднени допълнително в събота на Лаута, тъй като ще бъдат без нападателя си Анте Аралица, който в добавеното време на двубоя бе изгонен с директен червен картон. Аралица пробва да си изпроси дузпа, а след това реферът Николай Йорданов реши да се наведе на варненци като отстрани хърватина без той да е ритнал противниковия защитник.

Срещата започна по-силно за домакините, които отправиха първи изстрел към противниковата врата чрез Георги Божилов, който мина близо покрай десния страничен стълб на Милина. Футболистите на Илиан Илиев съсредоточиха играта си в средата на терена, като действията им бяха спирани от "смърфовете" с нарушения. В 13-ата минута Георги Василев опита атрактивно изпълнение на задна ножица в наказателното поле на Локомотив, но ударът му не намери очертанията на вратата. Пет минути по-късно Георги Божилов получи топката в близост до дъгата, завъртя се и опита добър изстрел с левия крак, който излезе в аут.
Гостите отговориха с добра солова акция на Симеон Райков, който се освободи от опеката на двама бранители и отправи удар извън границата на наказателното поле. Изстрелът му обаче бе париран от стража на домакините Благой Макенджиев. В 29-ата минута Даниел Димов засече добро центриране на Георги Илиев от фаул, но изстрелът на защитника с глава бе спасен от Антони Милина. В 38-ата минута Георги Илиев бе близо до това да изведе своите съотборници напред в резултата, но ударът му премина покрай страничния стълб на Милина. До края на първата част домакините бяха видимо по-активният тим, търсещ попадение, но до такова така и не се стигна и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулев резултат.
И през второто полувреме футболистите на Черно море започнаха доста по-силно от своя противник. В 48-ата минута Атанас Зехиров бе оставен непокрит в близост до наказателното поле и опита добър плътен удар, който мина близо до левия страничен стълб на вратата зад Милина. Прекрасен фалцов изстрел на Георги Илиев в 53-ата минута бе близо до това да даде преднина на домакините, но шансът отново не бе на страната на "моряците". В 59-ата минута Мехди Фенуш сътвори страхотен пропуск на метри от голлинията след карамбол, който предостави топката на крака на алжиреца. Нападателят на Черно море бе напълно сам пред опразнената врата, но прати топката високо над вратата.
В 62-ата минута Атанас Зехиров изведе своите съотборници напред в резултата с гол-шедьовър. Зехиров навлезе към наказателното поле на гостите и с външен фалц, отправен към далечния ъгъл, прехвърли неудачно реагиралия Милина . Отборът на Черно море нанесе своя втори удар само две минути по-късно след груба грешка в защита на Стивън Езе, който подари топката на Фенуш. Последният спечели няколко метра с дрибъл и с прецизен удар по земята не остави шансове на Милина.
Последваха спокойни минути след вихрените атаки на "моряците". В 82-ата минута Даниел Димов имаше възможността да направи резултата класически, но изстрелът му с глава не бе насочен по най-добрия начин и излезе в аут. Противно на случващото се на терена, Локомотив стигна до попадение в 84-ата минута чрез Филим Михалевич, който засече добро центриране от левия фланг на Абделхаким Буна. Окрилени от попадението, пловдивчани тръгнаха смело на пред в търсене на изравнително попадение. В последната минута на редовното време Георги Илиев обстрелва вратата на гостите от фаул, но Милина бе на висота. В добавеното време Анте Аралица получи директен червен картон, след като удари футболист на домакините без топка. Така Черно море постигна важна победа в първия двубой между двата тима преди реванша на "Лаута" в събота.

ЧЕРНО МОРЕ: 88.Благой Макенджиев, 5.Стефан Станчев, 9.Мехди Фенуш ( 45.Фабио Мартинш), 10.Радослав Василев, 14.Георги Божилов ( 90.Мартин Минчев), 16.Петър Витанов, 18.Атанас Зехиров , 21.Георги Илиев, 23.Илиас Хасани, 27.Даниел Димов, 41.Юго Кононго ( 17.Мaртин Костадинов)
Резерви: 26.Иван Дичевски, 29.Марек Кузма, 33.Мирослав Енчев, 38.Аристоте Фунду

ЛОКОМОТИВ: 22.Антони Милина, 15.Димитър Везалов, 37.Муса Мохамед, 19.Димитър Велковски, 24.Янко Ангелов ( 39.Парвиз Умарбаев), 34.Игор Банович ( 74 Елитон), 3.Стивън Езе, 10.Веселин Марчев, 23.Симеон Райков ( 77.Анте Аралица ), 14.Абделхаким Буна. 98.Филип Михалевич
Резерви: 33.Росен Андонов, 17.Ванчо Траянов, 93.Петър Главчев, 5.Юрица Булят

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Николай Йорданов

КРАЙ НА МАЧА!
90 + 2 Аралица поиска дузпа, изрита защитник на Черно море и получи директен червен картон.
91 - Милина спаси опасен шут от фаул на Георги Илиев.

84 - ГОООЛ! Буна навърза двама по фланга и след центрирането му Михалевич вкара за 2:1.
75 - Първо голово положение за Локо, но Буна го пропиля.
74 - Последна смяна в Локомотив. Елитон влезе на мястото на Банович.
70 - Милина с върха на пръстите предотврати трети гол в мрежата си.
66 - Втора смяна в Локомотив. Парвиз Умарбаев влезе вместо Янко Ангелов.
65 - Смяна в Локомотив. Аралица влезе на мястото на Райков.
64 - ГОООЛ! Тъпа грешка на Стивън Езе, който подари топката на Мехди Фенуш и нападателят вкара за 2:0.
61 - ГОООЛ! Атанас Зехиров откри за Черно море след грешка на вратаря Милина. С външен фалц от малък ъгъл Зехиров прати топката в мрежата на Локо.
59 - Невероятен пропуск на Мехди Фенуш. От 2 метра нападателят на Черно море не уцели рамката на Милина.
54 - Опасен параболичен шут на Георги Илиев мина на сантиметри от сглобката зад Милина.
49 - Пропуск на Зехиров, след като получи топката на границите на пеналта, но не уцели рамката.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

40 - Жълт картон за Михалевич.
29 - Златен шанс за Черно море. Даниел Димов с глава от 3 метра прати топката в ръцете на Милина.
19 - Първи удар към вратата на домакините. Симеон Райков стреля, но вратарят Макенджиев се справи без особени усилия.

14 - Удар със задна ножица на Василев мина на сантиметри от десния дирек на Милина.
9 - Жълт картон за Банович.
3 - Първа опасност в двубоя. Шут на Георги Божилов от 20 метра мина опасно близо до десния дирек на вратаря на Локо Анте Милина.
НАЧАЛО НА МАЧА

Нападателят Анте Аралица и защитникът Юрица Булят не попаднаха в стартовия състав на Локомотив за двубоя с Черно море, който започва в 19 часа на стадион Тича. Булят вдигна висока температура сутринта и наставникът Бруно Акрапович реши да се довери в центъра на защитата на Стивън Езе и Димитър Везалов. На бековете пред вратаря ще бъдат Муса Мохамед (дясно) и Димитър Велковски (ляво). Пред тях като опорни халфове ще играят Янко Ангелов и Игор Банович. по крилата ще нападат Симеон Райков и капитанът Веселин Марчев, а зад изнесения напред таран Филип Михалевич ще действа Буна.
Черно море: Благой Макенджиев, Стефан Станчев, Мехди Фенуш, Георги Божилов, Радослав Василев, Петър Витанов, Атанас Захиров, Георги Русев, Илиас Хасани, Даниел Димов, Юго Кононго

Локомотив: Антони Милина, Димитър Везалов, Муза, Димитър Велковски, Янко Ангелов, Игор Банович, Стивън Езе, Веселин Марчев, Симеон Райков, Буна, Филип Михалевич