Марица врътна 2:2 с Ботев U19 в Коматево

Марица направи 2:2 с Ботев U19 в контрола, играна на терените Коматево.

Още в 15-ата секунда Мартин Панев отрази опасен удар към вратата на Ботев. В 17-ата минута Георги Господинов се възползва от грешка в отбраната на Марица и останал сам срещу вратаря се разписа за 1:0

В 20-ата минута играч на гостите отправи силен удар от 20 метра, Мартин Панев изби и топката се отклони от страничната греда. В 24-ата минута Димитър Тоневпресече подаване в половината на "жълто-сините", напредна и пусна успореден на голлинията пас, а Георги Трифонов с плонж прати кълбото в мрежата за 2:0.

В 59-ата минута атака на гостите отдясно завърши с центриране на Олджай Алиев към точката на дузпата и оттам Милен Танчев с плътен удар се разписа за 2:1. Секунди по-късно Мартин Панев отрази опасен удар на Тодор Тимонов от средна дистанция. По-късно Танчев прехвърли вратаря на “Ботев”, но гредата спаси домакините от гол.

В 65-ата минута удар на Атанас Стоименов от 20 метра мина покрай гредата, а 3 минути по-късно същото стори и Тодор Тимонов, чийто техничен удар се отклони от горната част на мрежата на Ботев.

На два пъти и Тодор Тимонов имаше шанс да изравни, но не съумя. След още няколко пропуска пред вратата на младите “канарчета” Христо Янчев изравни резултата за крайното 2:2.

Следващата контрола на Марица е срещу Оборище (Панагюрище). Срещата е в петък, 19 юли.

Марица: Илия Николов, Димитър Аврамов, Йордан Пейчинов, Стоян Пидев, Иван Мицев, Георги Георгиев, Мартин Анастасов, Денис Палков, Джунейт Узунов, Цецо Главчев, Запрян Запрянов (Горан Гръблев, Тодор Тимонов, Христо Янчев, Милен Танчев, Мариян Бончев, Георги Иванов, Даниел Спасов, Любомир Масалджиев, Димитър Мичков)