Марица пробва мексиканец срещу Горна

Кършиякалии вкараха 3, но загубиха от Локо ГО с 5:3 в Мъглиж

26-годишно крило от Мексико дебютира за Марица в контролата с Локо Горна Оряховица, която кършиякалии загубиха с 5:3 в Мъглиж. Дарио Тейес влезе през второто полувреме в състава на жълто-сините.

В стартовия състав на Локомотив (Горна Оряховица) бе и бившият състезател на Марица Димитър Юруков. В този на Марица за пореден път бяха включени голям брой юноши, сред които и Мирослав Георгиев, който е набор 2000. По здравословни причини участие в приятелската среща не взеха Горан Гръблев, Величко Величков, Георги Георгиев и Мирослав Радев.

Марица започна вихрено мача и още в 11-та минута Айкут Янъков откри след много добър удар по земя от границата на наказателното поле. Малко след това, в 18-та минута, жълто-сините удвоиха. Тодор Тимонов изведе много добре Янъков, който стрела, но вратаря на Локомотив изби.

Намиращият се в близост Лъчезар Ангелов се възползва от ситуацията и вкара в опразнената врата за 0:2. В 30-та минута тимът от Горна Оряховица намали на 2:1, след добре насочен удар от около 20 метра на Жак Пехливанов. При този резултат завърши първата част.

През втората част в състава на двата отбора бяха направени множество смени, а в игра за възпитаниците на Борислав Караматев влязоха всички налични състезатели. Така пловдивчани играха през втората част в почти изцяло различен състав. В 58-та минута отборът на Локомотив изравни, чрез Колев. В следващата атака на тима от Горна Оряховица беше отсъдена дузпа, която Илия Николов с вещина спаси. В 63-та минута Локомотив излезе напред в резултата - 3:2, след нов гол на Колев. Състезател в червено-черно бе изведен зад защитата на пловдивчани и с добре насочен удар по земя железничарите стигнаха до гол.

Между 65-та и 75-та минута двата тима си отбелязаха общо 3 гола. Първо Локомотив стигна до четвърти гол дело на Пенев, а малко след това Милен Танчев реализира красив гол с хубав, плътен удар с левия крак от около 30 метра. В последствие резултатът стана 5:3 след центриране и неприятен рикошет, а автор на гола бе И.Колев. До края на мача резултатът се запази непроменен.

Следващата контролна среща на Марица е в събота, 2 февруари, от 15 часа, срещу Борислав (Първомай). Двубоят ще се играе на градския стадион в Първомай.

Марица, първо полувреме: Илия Николов, Атанас Савов, Джунейт Узунов, Пламен Табаков, Йордан Пейчинов, Костадин Дяков, Христо Янчев, Даниел Спасов, Айкут Янъков, Лъчезар Ангелов, Тодор Тимонов.
Марица, второ полувреме: Илия Николов, Николай Димитров, Атанас Савов, Красимир Иванов, Стоян Пидев, Ерик Смилянов, Александър Праматаров, Милен Танчев, Мирослав Георгиев, Дарио Тейес, Тодор Тимонов.