Любопитни факти преди Левски - Локо Пловдив

Спорт

от Дончо Донев 1002 прегледа 0

Двата съперника са играли през август 4 срещи, като Левски има 4 победи.
 Равносметката от последните 10 срещи на „Герена“ е: 5 победи за Левски, 2 равенства и 3 успеха за Локомотив.
 Два мача се играха при закрити врати – на 1 септември 2007 година – победа на Левски с 3:1, и на 6 ноември 2011 година – успех за сините с 3:2.
 Петър Михтарски и Божидар Краев са реализирали 4 гола в един мач: съответно при победата на сините със 7:2 на 23 септември 1989 година и при успеха на Левски с 5:0 на 9 април 2017 година.
 3 хеттрика са отбелязали състезатели на Левски: Г. Соколов, Г. Чиликов и Ант. Аниете.
 Най-често получените резултати са: 2:1 – 11 пъти (7 за Левски и 4 за Локо), 2:0 – 10 пъти (всичките за сините), 1:0 – 9 пъти (8 за сините и 1 за железничарите).  Само един път двата отбора са завършвали 0:0 от 64 мача в столицата.
 Най-много голове за сините – по 6, са вкарали Георги Соколов-Соколето и Наско Сираков.
 За железничарите най-резултатен е бил М. Камбуров – 4 гола.
 В полза на сините са отсъдени 12 дузпи, като 9 са реализирани, а 3 са пропуснати – от Р. Гочев, Ем. Велев и Л. Абди.
 В полза на Локомотив са отсъдени 5 дузпи, като 4 са реализирани, а една е пропусната от – Ал. Александров-Воша.
 В 64 срещи са отбелязани 210 гола, средно по 3.28 на мач.
 През първите полувремена са реализирани 96 гола, а през вторите 45 минути са отбелязани 114 гола.
 3 автогола в полза на Левски са отбелязани от Аргиров, Цв. Радев и Яс. Ел Харуби от Локомотив.
 3 автогола на Й. Милиев, Н. Пинто и Вес. Минев от Левски са реализирани в полза на Локомотив.
 Автори на най-бързите голове на „Герена“ са Й. Йорданов и Хр. Йовов от Левски – бележат в 1-ата минута.
Живко Миланов е пред своя 150-и мач в Първа лига, всички досегашни са със синия екип. С тях той е на прага на вечния клубен Топ 10 по участия при защитниците, за да влезе в него трябва да изпревари Добромир Жечев (153) - спечели само 3 от досегашния си актив от 13 точки на своя стадион „Георги Аспарухов“, но с победа с 3:1 над втория пловдивски представител в елита – Ботев - втората по ефективност атака с 14 попадения в досегашните кръгове ще се изправи срещу най-резултатното нападение през сезона - на Локо Пд, реализирало 17 гола Л
Локо Пд - е единственият тим през настоящия сезон, който неизменно е вкарвал, но едновременно с това и получавал поне гол във всяка от досегашните си срещи - само Бирсент Карагарен и водачът в голмайсторската листа Даниел Младенов (Етър) са в текуща серия от по 4 шампионатни двубоя с отбелязави голове, но локомотивецът има 5 в този период - още 2 гола са необходими на капитана на черно-белите от Пловдив Димитър Илиев, за да закръгли на 50 попаденията си в елита, като се разписва в 10-и сезон, откакто играе в първенството ни
БАЛАНС В Първа лига: 128 мача, 81 победи за Левски, 27 равенства, 20 победи за Локо Пд, голова разлика 265-107 за Левски Левски като домакин: 64 мача, 52 победи за Локо Пд, 6 равенства, 6 победи за Локо Пд, голова разлика 167-43 за Левски